witas1972
"Wszystko będzie w porządku. Na nim oparty jest świat."
91 obserwujących
750 notek
1398k odsłon
2294 odsłony

Putin - ostatnie wypowiedzi o medycynie, uczciwości i łupkach

Wykop Skomentuj57

   Wyznanie wiary Putina z 20 listopada 2019 roku skojarzyło mi się z wielokrotnymi zapewnianiami szefa Gazpromu Millera o tym, że "łupkowa rewolucja wydobywcza to amerykańska bańka mydlana, podobnie jak Gwiezdne Wojny Reagana".
   Już w 2012 roku miałem przyjemność tłumaczyć w salonie24 tekst opozycjonisty Nawalnego na ten temat, z celnymi uwagi i świetną diagnozą:
   „Miller już rok powoduje ogólny śmiech, opowiadając, że gaz łupkowy to arcy-szkodliwe amerykańskie zmyślenie, a najbardziej perspektywicznym kierunkiem rozwoju Gazpromu jest futbol. A kto tego „oszalałego / przestępczego / niefachowego” Millera mianował szefem Gazpromu, że siedzi on tam już 12 lat, rozkradając i degradując przedsiębiorstwo ?
- Bieriezowski? Obama? A może to Brzeziński go mianował i to część jego podstępnego planu rozwalenia Rosji?
Kto wyznaczył tam tych wszystkich wspaniałych ludzi odpowiedzialnych za przespanie łupkowej rewolucji i przekręcenie niewyobrażalnych pieniędzy na inwestycje korzystne przede wszystkim dla firm Rottenbergów (bliscy przyjaciele i bankierzy Putina - przyp.tłum.).
Złodziej Putin wyznaczył złodzieja Millera na szefa Gazpromu, aby ten sprzedał serwisowe i podporządkowane firmy złodziejom Timczenko i Rottenberg, a potem wszystkie pieniądze kierował na ogromne inwestycje, na których zarabiali właśnie Timczenko i Rottenberg.
Takim sposobem przestępcza grupa w składzie Putin, Miller, Rotenberg, Timczenko, Zubkowo i inni okradają największe przedsiębiorstwo Rosji, wyciągając z niego dziesiątki miliardów dolarów.
A na problemu łupkowej rewolucji im nasikać – wisi im co będzie za 15 lat.”
Właśnie tak zakończył swoje telewizyjne wystąpienie patriota Rosji Michaił Lieontiew i wszyscy by to usłyszeli, gdyby ostatnie sekundy nie zostały wycięte.
To już na pewno robota rąk Brzezińskiego." navalny.livejournal.com/783881

   Po 7 latach dzięki "amerykańskiej bańce mydlanej" dostarczanej do gazoportu w Świnoujściu (w końcu wybudowanemu,  mimo wielkiej oporów rosyjskich płatnych) Polska może zrezygnować z nabijania kabzy putinowskiemu klejnotowi.
A jemu samemu może grozić nawet bankructwo (co najmniej dotkliwa klęska) - trwa fascynujące (choć w szachowym tempie) odliczanie do końca roku w sprawie rosyjsko-ukraińskiego sporu o tranzyt gazu - o tym napiszę w następnej notce. Za tydzień zapraszam!

P.S. Apropos putinowego "cap-carapcap" i "tylko żartowałem" - na mocy postanowienia Międzynarodowego Trybunału Morskiego Rosja musiała zwrócić Ukrainie 3 małe okręty wojenne, aresztowane w ubiegłym roku na międzynarodowych wodach przy Cieśninie Kierczeńskiej. Okręty te zostały w putinowskiej Rosji okradzione nawet z sedesów...
tvp.info/45420377/okrety-zwrocone-przez-rosjan-zostaly-calkowicie-ogolocone

Wykop Skomentuj57
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka