pracujący jeszcze prekariusz
Absolutny outsajder
15 obserwujących
40 notek
233k odsłony
139 odsłon

Młodości ty nad poziomy wylatuj... czyli o strukturach

Wykop Skomentuj5

Pokornym być i w strukturach tkwić, takie nawiązanie do notki kolejowej, przypomniałem sobie o dawnej notce. Chcemy etatów, chcemy struktury. PiS wyczuł nastroje?

A tymczasem co chcą młodzi. Chcemy etatów a nie start-upów. Z tym że start-upy to też etacik i struktura często.

(Taki mój dopisek. Co to jest struktura. Pewien może przykład. Jak to jest wypaść ze "struktury" i jak to się kończy najlepiej widać na przykładzie K.Leskiego. I może tyle... Może jeszcze pokornym trzeba być aby na starość ciepłe łapcie mieć.)

Oczywiście start-upy to neo-liberalna nowomowa. Wylatywanie nad poziomy i spoglądanie na wody trupie gdzie roją się płazy w skorupie? To nie te czasy. Etat od państwa a na starość wyłudzona często emerytura, kiedy to wiek umysł zamroczy i takie widzi się świata koło jakie tępe zakreślają oczy. Słusznie. Tak trzymać. Państwo to potęga. Struktura często chroniąca cwane miernoty i pozwalajaca na dostatnie życie. Taki artykuł o tym tytule przeczytałem na stronie KP. Młodzi chcą etatów i to wysoko płatnych. 80% z nich pokończyło studia, a studia są podkładką do etatu. Młodzi z KP nie chcą być prekariatem, pochodzą z inteligenckich rodzin, pokończyli kulturoznawstwo czy teatroznawstwo czyli nic albo np. historię,  literaturę czyli też nic i chcą etatów w kulturze. W kulturze nędznie płacą a oni chcieliby tam pracować, tam zarabiać dobrze i tam nauczać. Nauczać w stylu: młody jebie starego jak niejaki młody kierownik literacki, który ukończył kurs KP "Estetyka to polityka i " chciał "jebać". W tym przypadku miał być "jebany" Z.Huebner. Być może ci z KP są nieco subtelniejsi, ale z pewnością groźniejsi. Chcą być na etacie biurokraty w kulturze czy też finansowani przez państwo pośrednio jako ngo-sy, ale oczywiście oni mają się za "artystów", wolnych ludzi. To jedna z grup składających się na stado.

Tak więc młodzi egoisci kontra starzy egoisci. Młodzi chcą etatów i chcą nauczać, nawet gdy widownia zatyka uszy i wychodzi, ale nic to wtedy znajdą inną tubę propagandową. Starzy egoiści chcą wysokich emerytur i utrzymania swoich przywilejów a nauczanie scedowali często na o.Rydzyka albo JK. KK naucza szacunku dla starszych nawet gdy są egoistami, wszakże i młody egoista zostanie starym egoistą gdy dożyje oczywiście. Każdy ma prawo być egoistą w swoim stylu.

Młodości ty nad poziomy wylatuj. Piękno, prawda i dobro. Wolność, równość, braterstwo. A tutaj nic z tego. Chcemy etatów i chcemy nauczać czy też narzucać czy pouczać. Mądre to wszystko. A przecież taki etat w kulturze i to wysoko płatny to przecież emerytura i to od najmłodszych lat. Tak więc chcemy przywilejów grupowych a brudną robotę zostawiamy nieczystym. Kasta nieczystych czy też niewolników istnieje przecież ale i lewica i prawica wolą podtrzymywać swoją narrację. Inni młodzi robią karierę w kopro. Czy państwo czy korporacje niesmak u mnie ten sam.

Bunt młodych o etaty. Słusznie. Koniec z uprzywilejowaną gerontokracją. Młodzi to nasza przyszłość. Starzy egoiści powinni zostać zastąpieni przez młodych egoistów. I to jest ten postęp.

A kto za to zapłaci. PiS da... wszystkim, Duda jest dobry, młodzi są dobrzy, starzy są dobrzy i wysoce moralni, a kto jest zły? Ja jestem zły... bo nie w strukturach.

Tak więc o dziwo egoiści chcą państwa. Oczywiście są także egoiści "wolnorynkowi" ale stoją za nimi korporacje. Korporacje to też struktura. Państwo da młodym egoistom etaty, starym egoistom emerytury, górnikom i mundurowym przywileje emerytalne. Bez państwa i przemocy państwowej nie da się żyć. Ważne jest też aby być egoistą grupowym, w grupie bezpieczniej. Ja jestem egoistą indywidualnym i nie lubię państwa, struktur i grup. Ale mam pytanie kto da państwu? Teraz PiS da, zabierze bankom i korporacjom i da, ale tylko egoistom grupowym. W rzeczywistości zapłacą niewolnicy. Czy PiS czy nie PiS ale zawsze państwo to potęga i najbezpieczniej na etacie państwowym albo koropracyjnym czy też w grupie "praw nabytych" gwarantowanych przez państwo. To jest ten poziom. Taka jest polityka, w stadzie bezpieczniej. Państwo dba o stada oczywiście utrzymując odpowiednią hierarchię tzn kolejność żarcia ze żłobu.

Bardzo dawno napisana notka, trochę zmodyfikowana. 2015 rok, kiedyś to chciało mi się...

Kiedyś taki artykuł przeczytałem...

Mniej rynku wiecej państwa. Czyli PiS spełnił zyczenia młodych z KP? Ale teraz proszą o wsparcie, pisowskie państwo ma swoje, inne priorytety...

https://krytykapolityczna.pl/kraj/dymek-chcemy-etatow-nie-start-upow/

"Młody jebie starego" to wiadoma afera, oczywiście dla pewnego kręgu osób. Ale to wątek poboczny...

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/34530,druk.html

Ta sprawa zresztą nie jest taka oczywista. Ale nie o tym jest ta dawna notka...
Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo