pracujący jeszcze prekariusz
Absolutny outsajder
13 obserwujących
13 notek
215k odsłon
198 odsłon

Pisowskie obligacje czteroletnie...

Wykop Skomentuj25

Na ten przykład. Nie chce się mi, nieco zmęczony jestem, ale męczy mnie i drażni to... Już od dawna do takiej notki przymierzałem się. Jak są oprocentowane te czterolatki. Inflacja pewna, dokładnie jest to inflacja r/r (rok do roku) plus marża. Marża to teraz 1.25%. Dokładniej jest to inflacja r/r ogłaszana w miesiącu przed miesiącem emisji obligacji. Np dla coi0221, coi0222, coi0223 jest to 3.4+1.25=4.65 [%] ale dla coi0224 jest to 2.4%. Po prostu w pierwszym roku odsetkowym nie obowiazuje reguła inflacja plus marża ale oprocentowanie jest drastycznie zaniżone.

PiS tutaj złamał niepisaną regułę, że i dla pierwszego roku odsetkowego oprocentowanie też jest równe inflacja plus pewna marża i bezczelnie okrada drobnych ciułaczy, a przecież jest jeszcze podatek "belki". Taką niepisaną regułę respektowały rządy PO. Tak było od dawna ale przyszedł PiS i zaczyna po cichu kraść. Krótka kołdra, da jednym, zabierze innym albo wszystkim. Lista pisowskich kradzieży rośnie, likwidacja OFE i inne takie mniej widoczne dla pospólstwa "wynalazki"...

Dodatkowo inflacja wystrzeliła w górę i w lutym ogłoszono, że (inflacja cpi r/r za styczeń) jest już 4.4%. Ciekawe jakie bedzie oprocentowanie coi0324 czyli nowej emisji czterolatek... Powinno być 5.65% a bedzie z pewnością 2.4% w pierwszym roku.

Mądrzy ludzie z duża kasą oczywiście nie bawią się w drobne ciułanie ale maja tak jak posłanka Lichocka kilka działek ziemi czy kilka mieszkań i pokazuja "faka"... A ceny mieszkań rosną, bo zaniżona inflacja i procentowanie zachęca do lokowania w inne aktywa. 


Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale