pracujący jeszcze prekariusz
Absolutny outsajder
15 obserwujących
41 notek
234k odsłony
151 odsłon

Tutejszy oddycha...

Wykop Skomentuj1

Tutejszy oddycha... i kończy, znika.

Tutejszy wie gdzie jest Babia Góra. Wie ale jeszcze nie był. Zapytał tylko rowerzystę, na góralu, wyczynowiec chyba bo ubrany jak zawodowy kolarz, taki sznyt, taki szpan. Gdzie spotkał rowerzyste? Tam gdzie niebieski szlak z gory opada w dół i skręca prostopadle i dalej biegnie wzdłuż Okólnej do parkingu na Modrzewiu. Modrzew, las Skotniki. Gdzie jest Babia zapytał, a ten rowerzysta, że tam dalej. Tam dalej to jest Grzybowa. To on nie wie, ale po kilku minutach dogonił Tutejszego, że wie bo wjechał przed chwilą na Babią, jest tabliczka. Babia jest tam gdzie niebieski szlak skręca pod kątem prostym. Czyli w pobliżu Okólnej.

I to już koniec. Tutejszy schodzi do podziemia. Nic tu po nim. Oddycha jeszcze. Nakręcił kilka nieudolnych filmików. Wszystko co ma to oddech... Filmiki z drogi a dzwięk to jego oddech. Ptaszki śpiewają i oddech, wydech. Może kiedyś wklei jeśli będzie to kiedyś. Oddech i śpiew ptaków.

To byo chyba w czwartek. A wczoraj znów pieszy rajd po lesie. 17.25 - 21.00. Tutejszy był na leśnych górkach. Kościelna Góra dawniej skocznia narciarska, później za Okólną Babia Góra, z Babiej na Grzybową Górę. A z Grzybowej znów w dół, taki wąwóz i znów pod górę. Tam gdzie niedawno widział żółte kwiatki. Obszedł łagiewnickie górki i pagórki, bo także chyba Kamienna Góra, tam był teraz, ale nie było tabliczki informacyjnej,  później niebieskim szlakiem zszedł na dół. Musiał hamować aby nie zbiec z górki na pazurki czyli zejście dość strome. Później powrót. Intensywny marsz, 3.5 godz. Musi Tutejszy kiedyś dojść z miejsca zamieszkana najkrótszą trasą, na kraniec lasu, na Skotnikach... 

I to jest koniec, po co o tym pisać. Tutejszy katastrofista, innego końca świata nie będzie, koniec jest już. Długa droga ale koniec. Innego lepszego świata nie będzie, ale trzeba trwać.

Kościelna Góra, dawniej skocznia

image

image

image

image

image

Babia Góra z dziewczynką w tle

image

image

image

image

Żółte, leśne kwiatki

image

image

A kwiatek. Czy to dęby, czy nie. Dąbrowy świetliste a tam chyba dziurawiec skąpolistny. Tutejszy laik jest... ale specjalnie wlazł na górę taką, za Grzybową Górą, trzeba zejść i wejść w głąb lasu, a tam są te żołte... tylko tam je zauważył.

Rośliny runa charakterystyczne dla dąbrowy świetlistej to turzyca pagórkowata, pięciornik biały, dzwonek brzoskwiniolistny, dziurawiec skąpolistny i dzwonecznik wonny.

Białe to pięciornik biały, fioletowe to dzwonek brzoskwiniolistny, chyba. Białe, fioletowe i te tylko w jednym miejscu, żólte...

Grzybowa Góra i Babia też położone są blisko Okólnej w tzw Skotnikach, blisko parkingu leśnego na Modrzewiu stąd też spotkać można miejskich ludziów, tych strasznych mieszczuchów co to autkiem i do lasu, profanować las. Dla autkowiczów to nie jest daleko, niektórzy zresztą nawet nie na parkingu leśnym, ale na poboczu Okólnej parkują, po co mają iść daleko, daleko tzn od parkingu, czyli minut kilka przez las i w las. Lepiej autkiem w las, podjechać...

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości