Gorące tematy:

pracujący jeszcze prekariusz
Absolutny outsajder
13 obserwujących
14 notek
210k odsłon
197 odsłon

Półprawdy Kaczyńskiego i Glińskiego

Wykop Skomentuj30

Półprawdy a mówiąc wprost brednie...

https://businessinsider.com.pl/finanse/wybory-2019-jaroslaw-kaczynski-o-emeryturach/wp48151

Jarosław Kaczyński w Polsat News przekonywał, że propozycja rządu dla emerytów jest "znacznie sprawiedliwszym" rozwiązaniem niż zwolnienie emerytów z płacenia podatku dochodowego.

- Ono procentowo jest najwyższe dla tych, którzy mają najniższe emerytury - mówił Kaczyński o pomyśle rządu w postaci 13. i 14. emerytury.

I dodał: - Gdybyśmy zwolnili także te wysokie emerytury od podatków, to byśmy pomogli tym, którzy naprawdę mają dużo, tym, którzy mają średnio, też byśmy mocno pomogli, a milionom ludzi, którzy mają najmniej, pomoglibyśmy w najmniejszym stopniu. To nie jest dobre rozwiązanie.

Czy Kaczyński słyszał o wysokiej kwocie wolnej? I jak działa wysoka kwota wolna. Czy on coś rozumie, czy też jest ekonomicznym idiotą. Czy też cały system, z pewnych względów, broni się wszelkimi sposobami przed wprowadzeniem wysokiej kwoty wolnej, cały system tzn także i inne partie oraz "elity"...

Wysoka kwota wolna np 12 minimalnych wynagrodzeń 12*2250 = 27 tys zł powoduje, że biedniejsi emeryci nie płacą podatku, "średni" nieco większy, a najbogatsi największy. No i mamy oszczędności, nie potrzebna jest 13-emerytura, która trafia do bogatych emerytów także. Jedno proste rozwiązanie i wiele problemów rozwiązanych. 

A czy 13-ta emerytura dla bogatych emerytów to nie jest pomaganie bogatym emerytom, często pracujacym. Np w pewnej instytucji gł.księgowa, 70-letnia emerytka ma ponad 6 tys emerytury, rocznie zarabia ponad 150 tys, no i dostała 13-tą emeryturę. 

13, 14 emerytura to nie jest dobre rozwiązanie, to jest maskowanie bezsensu systemu emerytalnego, który wymaga rzeczywistych i sprawiedliwych reform.

Tak więc wysoka kwota wolna a nie zwolnienie emerytur z podatku czy też 13, 14 emerytura... A te dodatkowe emerytury można przeznaczyć na większą waloryzację emerytur, zwłaszcza niższych.

Tak to jest jak społeczno-ekonomiczny program PiSu ustala minister kultury czyli Gliński, specjalista raczej od propagandy niż kultury, "premier" rządu za czasów PO...

https://wpolityce.pl/m/polityka/467216-prezes-pis-glownym-autorem-naszego-programu-jest-glinski


Wykop Skomentuj30
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka