Blog
Wojak
LeszekM80
LeszekM80 prawdziwy żołnierz
1 obserwujący 24 notki 118286 odsłon
LeszekM80, 11 stycznia 2018 r.

Bull Run w akcji. Grupa Bojowa NATO wyruszyła z koszar

135 2 0 A A A

image

Pododdziały batalionowej grupy bojowej NATO i współpracującej z nią 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej biorą udział w ćwiczeniu Bull Run 3, zakładającym m.in. przemieszczanie się w rejonie działań, również po drogach publicznych.

Jak poinformowała kpt. Anna Bielak-Pestka, głównym celem zajęć jest sprawdzenie gotowości pododdziałów wchodzących w skład Batalionowej Grupy Bojowej (wojsk amerykańskich, brytyjskich, rumuńskich i chorwackich) do wykonania marszu po wyznaczonej trasie, zapoznanie się z charakterystyką dróg i ukształtowaniem terenu. Przedsięwzięcie jest planowe i ma charakter szkoleniowy.

Zajęciami kierować będzie dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. dr Jarosław Gromadziński, pod którego podlega Batalionowa Grupa Bojowa. Działania pododdziałów NATO zostały uzgodnione z władzami administracji publicznej oraz są wspierane przez Policję i Żandarmerię Wojskową.

Pododdziały Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej utworzonej w ramach wysuniętej wzmocnionej obecności (enhanced Forward Presence) wykonają przemieszczenie po drogach północno-wschodniej Polski do rejonu Doliny Rospudy.

Wnioski z tych zajęć posłużą doskonaleniu procedur współdziałania między wojskami NATO i terenowymi organami administracji publicznej, a także pozwolą lepiej przygotować pododdziały do ćwiczeń zgrywających wyższego szczebla.Opublikowano: 11.01.2018 12:50.
Autor: LeszekM80
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

prawdziwy żołnierz

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Robert.Knapik  Czy jesteś debilem? http://test.4free.pl/test/481342/51821
  • @Robert.Knapik...
  • @Robert.Knapik...

Tematy w dziale Społeczeństwo