Blog
Opinia z opinią
Andrzej Wojtowicz
Andrzej Wojtowicz Dziennikarz
1 obserwujący 5 notek 1416 odsłon
Andrzej Wojtowicz, 11 kwietnia 2017 r.

I CO DALEJ?

216 1 0 A A A

Spoglądając na najnowsze wydarzenia na Ukrainie, trudno się nie dziwić.  Jak może Rosja, która zajęła część terytorium sąsiedniego kraju, oraz prowadzi z nim wojnę, i nadal bezkarnie prowokować konflikty z tzw „stronami trzecimi”.

Przykładowym w tym zakresie jest następujący fakt.

W nocy z 28 na 29 marca 2017 roku (około godziny 12 w nocy) wystąpił incydent, w wyniku którego został uszkodzony budynek Konsulatu Generalnego RP w Łucku. Przy czym, atakujący świadomie celowali z granatnika w skrzydło, które jest zamieszkane przez pracowników jednostki dyplomatycznej. I co jest najbardziej zaskakujące - pomimo faktu, że ani polska, ani ukraińska publiczność nie była jeszcze świadoma wspomnianego incydentu, rosyjskie media w programach porannych w dniu 29 marca już ogłosiły informacje o „zbrojnym ataku strony ukraińskiej na stronę polską” (które następnie rozkręcano w różnych programach z udziałem „politologów” wiodących „analityków” i po prostu „intelektualistów” Sołowjowa-Kiselowa-Babajana).

W przytomnych, sensownych ludziach nie budzi wątpliwości fakt, że wspomniany incydent  jest szczególnie na rękę Kremlowi, a ostatecznym celem Moskwy jest odpowiednie wzmocnienie podziałów w polskim społeczeństwie i polityce, stworzenie warunków do pogorszenia stosunków między Polską a Ukrainą.

Należy rozumieć, że Polska to tylko jedno z ogniw w geopolitycznej strategii działań Kremla na wzmocnienie własnej pozycji na kontynencie.

Nie będziemy oddawać się kontemplacji, ale należy zauważyć, że na poziomie krajowym Rosja i dalej będzie starać się zdyskredytować Ukrainę oraz Ukraińców przez wypaczenia faktów historycznych,  prowokując w polskim społeczeństwie wzrost nastrojów antyukraińskich.

I Ukraina powinna być gotowa do takiego scenariusza.

http://teratorian.bloog.pl/id,360327689,title,I-co-dalej,index.html
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @RAFIXON A to dopiero początek
  • @RAFIXON I stały się mniej istotne?

Tematy w dziale Polityka