0 obserwujących
2 notki
1430 odsłon
  993   0

Efekcie cieplarniany gdzie jesteś ?

image

Z bardzo niskimi temperaturami mieszkańcy Polski zmagają się praktycznie od początku miesiąca.  W pozostałych regionach kraju notujemy ujemne temperatury powietrza przez całą dobę. Wiele czynników wskazuje na to, że zimowe warunki trwać mogą w Polsce do końca lutego, a nawet w marcu. Oczywiście, na wyliczenia modeli na tak daleki okres w przód należy odczytywać z dość dużym marginesem błędu. Faktem jest jednak, że GFS nie widzi nadejścia do Polski cieplejszych dni. Fala mrozów prawdopodobnie trwała będzie przez cały luty 2021.

Kolejne 10 dni lutego będą jeszcze chłodniejsze. Nawet do -18 st. W większości kraju słupki temperatur spadną kilkanaście stopni poniżej zera. Jednak w tym samym czasie na zachodzie możliwe są nawet wiosenne temperatury – do 10 st. Ostatnia dekada lutego ma być najzimniejsza. Jeden z modeli IMGW pokazuje, że minimalna wartość temperatury może osiągnąć nawet -28 st. dla okolic Białegostoku. W innych miejscach również możliwy silny mróz.

W skutek rozpadu wiru polarnego mamy w 2021 do czynienia z dość srogą jak na ostatnie lata zimą. Silne mrozy i śnieżyce towarzyszą nie tylko mieszkańcom Europy Centralnej. Rano pisaliśmy o najchłodniejszej nocy w Szkocji od 60 lat. Co kilka dni informujemy również o rekordowo silnym mrozie w USA. Na kontynencie amerykańskim mróz osiąga wartości poniżej -50 stopni. Dodatkowo, przez obszary centralne i północno wschodnie Stanów przechodzą silne śnieżyce. Jak widać więc zima nie odpuszcza nie tylko w Polsce.
Lubię to! Skomentuj55 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości