Your Best Vaccine
Jest dobrze, ale nie beznadziejnie......
5 obserwujących
47 notek
36k odsłon
  102   1

FBI ujawnia archiwa z 9.11?

Późną sobotnią nocą FBI ujawniło odtajniony dokument badający wsparcie logistyczne udzielone przez saudyjskich obywateli w USA i dwóm zamachowcom terrorystom z 11 września 2001 roku.
Mocno zredagowany raport pochodzący z kwietnia 2016 r. dotyczył śledztwa agencji w sprawie ewentualnej roli, jaką rząd Arabii Saudyjskiej odegrał we wspieraniu terrorystów.

Jego wydanie zbiegło się w czasie z amerykańskimi obchodami 20. rocznicy tragedii, która pochłonęła prawie 3000 istnień ludzkich i doprowadziła do najdłuższego amerykańskiego konfliktu w Afganistanie.

Piętnastu z 19 porywaczy samolotów było obywatelami saudyjskimi.

image

Associated Press (AP) donosi, że 16-stronicowe podsumowanie zawiera przegląd wywiadu FBI przeprowadzonego w 2015 r. z mężczyzną, który miał częsty kontakt z obywatelami saudyjskimi w USA, którzy poparli pierwszych porywaczy, którzy przybyli do kraju przed atakami.

Rząd saudyjski od dawna zaprzeczał jakiemukolwiek udziałowi w atakach. Ambasada Arabii Saudyjskiej w Waszyngtonie oświadczyła, że popiera pełne odtajnienie wszystkich zapisów jako sposób na „raz na zawsze zakończenie bezpodstawnych zarzutów przeciwko Królestwu”.

Ambasada stwierdziła również, że zarzuty, że Arabia Saudyjska była współwinna śmiercionośnych wydarzeń, były „kategorycznie fałszywe”, podczas gdy krewni ofiar wiwatowali za wydaniem dokumentu jako znaczącym krokiem w ich wysiłkach, aby połączyć ataki z Arabią Saudyjską.

Ciągle ciekawą zagadką jest jak to było możliwe że po całkowitym zatrzymaniu ruchu powietrznego po ataku 9.11 trzy samoloty odleciały do Arabii Saudyjskiej (w jednym z nich wioząc syna Bin Ladena).

Jim Kreindler, prawnik krewnych ofiar, powiedział w oświadczeniu, że „ustalenia i wnioski w tym dochodzeniu FBI potwierdzają argumenty, które przedstawiliśmy w sporze dotyczącym odpowiedzialności rządu saudyjskiego za ataki z 11 września.

„Ten dokument, wraz z zebranymi do tej pory dowodami publicznymi, stanowi plan działania Al-Kaidy w Stanach Zjednoczonych przy aktywnym, świadomym wsparciu rządu saudyjskiego” – powiedział.


Dlaczego jednak po 20 latach winny organizacji zamachów, który przyznał się do winy nie został osądzony i skazany? 20 lat po 11 września, mózg zamachu, Khalid Sheikh Mohammed wciąż czeka na proces.

Terry Strada z 9/11 Families United, której mąż Tom zginął w The World Trade Center, powiedziała NBC, że „minął już czas, aby Królestwo przyznało się do roli swoich urzędników w mordowaniu tysięcy na amerykańskiej ziemi”.

Pierwotny raport Komisji z 9.11 nie zawierał dowodów na to, że przywódcy saudyjscy wzięli udział w ataku  ale potwierdzono, że obywatele saudyjscy odegrali ważną rolę w finansowaniu al-Kaidy.

W zeszłym miesiącu w procesie sądowym wszczętym przez krewnych kilku czołowych byłych urzędników saudyjskich zostało przesłuchanych pod przysięgą. I co? I nic.

Ciekawe też, czy w raporcie ujawnili nazwiska członków FBI i "deep state" polityków którzy byli zamieszani w 11 września. Po tej PLANDEMII, co do które coraz więcej osób wierzy, że ludzie w USA byli zaangażowani w tworzenie i uwalnianie wirusa, a także w tworzenie śmiertelnej SZCZEPIONKI, można przypuszczać że niektórzy ludzie w naszym rządzie byli zamieszani w 9/11.

Nikt nie pyta dlaczego w momencie gdy GW Busha powiadomiono o zamachu czytał on dzieciom w przedszkolu książkę którą trzymał do góry nogami. W 20. rocznicę najgroźniejszego ataku na ziemię amerykańską ówczesny prezydent George W. Bush ostrzegał przed nowym niebezpieczeństwem nadchodzącym z wnętrza kraju.Czyżby chciał coś powiedzieć o starym, sprzed dwudziestu lat?

PS. Materiał w oparciu o https://www.breitbart.com/politics/2021/09/12/fbi-releases-

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka