2 obserwujących
249 notek
87k odsłon
108 odsłon

Smutne Święta Polskich Sędziów

Wykop Skomentuj2

LINK

Bartłomiej Przymusiński, rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia":

- Myślę, że wyrażę uczucia ogromnej większości polskich sędziów, mówiąc o tym, że te święta spędzą w atmosferze przygnębienia i smutku związanego z tym, że od pięciu lat są bezprecedensowo atakowani, poniżani i niszczeni przez władzę wykonawczą i ustawodawczą, chociaż niczym na to nie zasłużyli.

- Sędziowie dzisiaj bardzo ciężko pracują. Dzisiaj wielu sędziów będzie pełniło dyżury aresztowe, w pierwszy i drugi dzień świąt na pewno wielu z nich, zamiast spędzać je z rodziną, usiądzie i będzie pisać uzasadnienia. Taka jest rzeczywistość polskich sędziów.

- Jeżeli ta ustawa, zwana kneblującą, wejdzie w życie i zacznie być stosowana, to konsekwencje mogą być dla sędziów dotkliwe. Od przeniesienia w odległe rejony kraju do wyrzucenia z zawodu.

- Ale wszyscy znamy historię profesora Adama Strzembosza, który w czasach PRL został wyrzucony z pracy w sądzie, a dzisiaj jest dla nas ogromnym autorytetem. Pokazał swoją postawą, że warto bronić zasad. Dlatego my tych zasad będziemy bronić bez względu na konsekwencje, które miałyby nas spotkać.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale