2 obserwujących
234 notki
84k odsłony
108 odsłon

Pytania Marszałka Województwa Pomorskiego do Kacpra Płażyńskiego

Wykop Skomentuj3

LINK do pytań Płażyńskiego

LINK do pytań Marszałka Struka

1.  Czy Prawo i Sprawiedliwość zerwie z patologią związaną z tym, że partyjni działacze i członkowie ich rodzin zasiadają w spółkach Skarbu Państwa? Na samym Pomorzu ponad stu działaczy partii, której jest Pan członkiem, obsadziło dobrze płatne funkcje w spółkach Skarbu Państwa i urzędach. Są to Pana koledzy z Rady Miasta Gdańska, radni sąsiednich gmin oraz województwa pomorskiego.

2.  Czy zatrzymany zostanie proces upolityczniania wydatkowania publicznych pieniędzy objawiającym się m.in. stosowaniem nacisków związanych z dotowaniem wydarzeń kulturalnych, instytucji kultury i cięciami w budżetach jednostek kultury?

3.  Czy w kwestii nowoczesnych i transparentnych relacji z biznesem, szczególnie zaś z deweloperami, Gdańsk - Pana zdaniem - powinien się wzorować na głośnej inwestycji prowadzonej przez powiązaną z PiS spółkę Srebrna, czyli na budowie dwóch bliźniaczych wieżowców w centrum Warszawy?

4.  Czy przy zatrudnianiu Pana w spółce Energa miała znaczenie Pańska przynależność polityczna, czy fakt, że zatrudniający Pana ówczesny Prezes Energi wywodzi się z tego samego obozu politycznego, to tylko przypadek?

5.  I wreszcie: w jaki sposób Panu, jako kandydatowi na prezydenta miasta Gdańska, udało się przez tak długi czas starania się o to stanowisko nie pozyskać i nie utrwalić wiedzy na temat spółek z udziałem Gminy Miasta Gdańska, skoro do tej grupy przypisał spółkę PKM w której gmina ta nie posiada żadnych udziałów?

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale