2 obserwujących
249 notek
87k odsłon
127 odsłon

Nękanie psychiczne, szantaże, bezzasadne zwolnienia w Muzeum Narodowym

Wykop Skomentuj2

LINK

NSZZ żąda zmiany niedawno powołanego dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie (MNW) - Jerzego Miziołka.

Wg Piotra Wojnowskiego, przewodniczącego Związku Pracowników Muzeum Narodowego w Warszawie, konflikt z dyrektorem zaczął się na początku roku. - Kiedy prof. Miziołek zaczął bezzasadnie zwalniać pracowników. Nie wytłumaczył, czemu te zwolnienia mają służyć - mówił Wojnowski. – Jego ludzie decydowali o zwolnieniach, a w uzasadnieniach jako podstawę zwolnienia wpisywali na przykład: ma inną wizję muzeum - zdradzał związkowiec.

– Często jasno było dawane do zrozumienia, że albo pan/pani odejdzie z muzeum, albo - no niestety - będziemy musieli się rozstać. Pracownicy skarżyli się, że byli psychiczne nękani - przyznawał Piotr Wojnowski.

Szerokim echem odbiło się zwolnienie dyscyplinarnie wybitnego naukowca i kuratora prof. Antoniego Ziemby. Doszło do niego na początku lipca. - Z punktu widzenia Stowarzyszenia Muzealników Polskich, które działa 20 lat, to mam wrażenie, że takiej złej dynamiki wewnątrz instytucji jeszcze nie zanotowaliśmy. Decyzja zwolnienia prof. Ziemby bardzo nas rozgoryczyła - ocenił Michał Niezabitowski, prezes Stowarzyszenia Muzealników Polskich.

Łącznie, w ciągu ostatnich kilku miesięcy, aż 50 osób zostało zwolnionych lub zrezygnowało z pracy w MNW. Od maja w placówce trwa spór zbiorowy.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale