zapis
Dość NIEwie nikt. Za dużo - tak wielu.
1 obserwujący
62 notki
12k odsłon
85 odsłon

"Taki cudowny noworodek to łakomy kąsek dla -"

Wykop Skomentuj

https://www.youtube.com/watch?v=s46A_n3n6QY

OKNA     W  #3rp

image

Już dziesiąte dziecko znaleziono w jednym z okien życia istniejących w diecezji ełckiej. Tym razem 22 sierpnia w godzinach wieczornych do okna życia w Ełku trafiła dziewczynka.

Ponad 60 dzieci w ciągu niecałych ośmiu lat zostało pozostawionych w Oknach Życia, działających w całej Polsce. W bieżącym roku odnotowano już jeden przypadek - w Płocku, zaś Kartuzy są kolejnym miastem, w którym Okno zostało uruchomione.

Pierwsze z nich powstało w Niemczech, w 1999 roku. Obecnie w całej Europie jest ich ok. 140, w tym ponad 40 w Polsce. Okna Życia w naszym tylko kraju ocaliły życie ponad 50 dzieci, których matki zdecydowały się je urodzić, ale nie chciały, lub nie mogły podjąć się ich wychowania.
____________________________

Okno życia - prawo

Okna życia mają dosyć niejasne usytuowanie w polskim prawie. Z tej przyczyny często wzbudzają wiele wątpliwości i zawsze w kontekście tego typu spraw pojawia się wiele pytań. Jednak zazwyczaj podkreśla się, że rodzice, którzy decydują się na ten krok, nie popełniają przestępstwa.

 Porzucenie dziecka w oknie życia nie stanowi czynu zabronionego, a wobec tego ani pochwalanie, ani nakłanianie, ani nawet ułatwianie zostawienia dziecka w oknie życia nie jest zachowaniem karalnym_________________________________

k a p u t t    ojrope   


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale