zapis
Dość NIEwie nikt. Za dużo - tak wielu.
1 obserwujący
61 notek
12k odsłon
115 odsłon

Wykroty, D/Śl, pełne u k r a i ń c i v -

Wykop Skomentuj1

Julka

@Balladynaa

 Ukraińcy pomijają fakt takich cmentarzy. Zobaczymy co się stanie, gdy stan ich w Polsce będzie taki, jak w Niemczech Turków. Ta dyskusja nie ma już sensu. XD


Karol Kaźmierczak
Mamy już w Polsce pierwszą wieś w której ukraińscy imigranci stanowią większą liczbę mieszkańców niż Polacy. A elektorat #PiS nadal uważa tę partię za przeciwną imigracji. #stopImigracji


na Dolnym Śląsku powstają całe hoteliki dla Ukraińców.

Jednak nawet te placówki są już przepełnione. "W mieszkaniu trzypokojowym może zamieszkać np. 9 obywateli Ukrainy. Jeśli każdy zapłaci po 500 zł, to mamy z tego 4,5 tys. zł. Coraz częściej te stawki są na poziomie 750 zł, wtedy mamy z tego prawie 7 tys. zł. Wystarczy na kredyt pod budowę domu" – mówi Akonom.

Jedna z mieszkanek Wykrotów wspomina, że gdy Ukraińcy zaczęli się pojawiać dwa lata temu, to w miejscowości istniał tylko jeden pensjonat. Wkrótce inni mieszkańcy zaczęli kopiować ten pomysł. Obecnie w Wykrotach jest 20 takich hotelików.

Część mieszkańców narzeka na tę sytuację, inni jednak wskazują, że dzięki masowej imigracji ich wieś zaczęła się rozwijać. "Niedawno były tu 3 sklepy, teraz jest ich 7" – mówi mieszkająca w Wykrotach pani Marta.

Warto odnotować, że gwałtowny wzrost liczby Ukraińców nie został uwzględniony w gminnych statystykach.Obecnie w Wykrotach jest zameldowanych ok 1700 osób w tym... 11 Ukraińców.

( )

_____________________________

kakapo IP 19 lipca 2019, 16:00

Przypominam, że tzw. specjalne strefy ekonomiczne to miejsca, w których zagraniczne firmy zwolnione z podatków miały tworzyć miejsca pracy dla Polaków, ofiar tzw. przekształceń systemowych czyli planowej upadłości i rozkradania polskich fabryk. Tymczasem zagraniczne firmy, które nie płacą w Polsce podatków a cały dochód wywożą za granicę zatrudniają ukraińców, którzy większość swojego dochodu też wywożą na ukrainę. Co ma z tego Polska? Poza tym, że paru sklepikarzy zarobi na handlu z ukraińcami? Bo ci cwaniacy, którzy wynajmują noclegi na bank w większości podatków nie płacą. A ci Polacy, których ta sytuacja zmusiła do wyjazdu za pracą za granicę prawdopodobnie już nie wrócą.
minka IP 19 lipca 2019, 18:26

Eurostat: Polska LIDEREM w UE pod względem wydawania pozwoleń na pobyt imigrantom spoza UE

W 2017 roku Polska wydała najwięcej pierwszych dokumentów pobytowych cudzoziemcom spoza Unii Europejskiej ze wszystkich krajów członkowskich UE – podał Eurostat. Nasz kraj był zarazem absolutnym liderem pod względem wydawania pozwoleń na pobyt Ukraińcom.

Według opublikowanych w tym tygodniu danych Eurostatu za 2017 roku, dotyczących wydawania pierwszych dokumentów pobytowych (First residence permits) wydanych przez państwa członkowie Unii Europejskiej migrantom spoza UE, w wymienionym roku wydano łącznie 3,1 mln tego rodzaju pozwoleń na pobyt. Dotyczy to pozwoleń pozwalających obcokrajowcom spoza UE na pozostanie w którymś z państw członkowskich na okres przynajmniej 3 miesięcy.

Ogólnie, najwięcej z nich dotyczyło obywateli Ukrainy (662 tys.; 21 proc.), a największy udział w wydawaniu pozwoleń dla Ukraińców miała Polska. Zajmujący drugie miejsce w zestawieniu Eurostatu Syryjczycy stanowili pod tym względem 7 proc.


________________ IP 19 lipca 2019, 13:31

Niech ich PIS wpuszcza jak najwięcej. Niech im daje obywatelstwo. Tak samo Murzyni i Azjaci. Kolorowi, mniejszości to tradycyjnie elktorat partii lewicowych, które sa im przychylne. Jak Meksyki, czy murzyni w USA. Stad demokraci milionami wpuszczają nielegalnych. Po 10 latach jest amnestia, obywatelstwo i nowi wyborcy dla demokratów. Ukraińcy tradycyjnie głosują na PO. Warmińsko-mazurskie, dolnośląskie - tam gdzie oni ( z Akcji Wisła) tam wygrywa PO.


Artur

‏ Mówiłem że jak ukraińców będą w Polsce miliony to zaczną fikać ?Sprawa z Torunia pokazuje że miałem racje.???????????? To nacja która jest wroga Polsce i Polakom nie od 1943 ale od setek lat . W XVII,XVIII i XX w ukraińcy wymordowali ponad 500 tysięcy Polaków a PIS chce ich więcej ???? 
image


Ahron

‏ @Ahron34935862 

 17 lip

To nie problem w Ukraińcach to problem w Polakach którzy na sile chcą udowadniać światu jacy są dobrzy i jacy głupi . Gdyby w Polsce byli prawdziwi Panowie to Ukraińcy siedzieli by cicho jak mysz pod miotła .


etc

etc 

etc

_________________________________

DODATEK.

image

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale