68 obserwujących
1249 notek
923k odsłony
2958 odsłon

Odwołanie marszałka Kuchcińskiego krzywdzi wszystkich Polaków!

Wykop Skomentuj130

Marszałek Kuchciński nie powinien być odwołany, bo to odwołanie, to jest PRZYZNANIE SIĘ DO WINY. Do winy, która i tak spada na całe ugrupowanie. Do winy całego obozu, który takich ludzi wstawia na najwyższe stanowiska, których musi odwoływać. To jest przyznanie atakującym RACJI. Tak - mieli rację, marszałek zachowywał się NIEGODNIE. Tak - mieli rację, boimy się i odwołujemy go. W sumie wychodzi, że tak mieli rację, robimy wszystko to, o co oskarżaliśmy innych. To może być dwa punkty procentowe mniej w wyborach. To gruby błąd polityczny.

Ostatecznie Pan Marszałek nie powinien być odwoływany, bo to Sejm Marszałka powołuje i odwołuje. A tu... profesor Antoni Dudek pisze, że to wcale nie Sejm RP tylko pan prezes Jarosław Kaczyński. To jak? To co ten Sejm właściwie? To to wszystko na niby? To po co są posłowie? To oni mają jakiś swój własny głos? Własne zdanie? Własną godność? Czy tylko posłusznie wykonują, co mają nakazane? Ale jeśli tak, to kogo reprezentują? Tych co ich wybrali? Naród? Czy przewodniczącego partii? No to jest pytanie.

Odpowiedź nawet ta, że reprezentują swojego szefa, że Sejm to taki cyrk, w którym wszyscy udają, wcale nie musi być negatywna, straszna czy smutna. Przecież tak w istocie może być, że ludzie chcą wybrać Biedronia, a nie jakiegoś tam jego, tego no... Że chcą wybrać Schetynę... czy Jarosława Kaczyńskiego. Ale nie mogą, bo ordynacja, bo cyrk, bo przepisy, więc im się podstawia grono pobłogosławionych przez tego, na którego chcą zagłosować i nie mając wyboru w 90% walą pierwszego na liście.

Czy nie byłoby prościej wprowadzić jeden okręg wyborczy na teren całego kraju? Taki kandydat Czarzasty dostałby na przyład 4% wszystkich głosów, to miałby siłę głosowania 4% sejmu. Kandydat Tusk, w razie powrotu, dostałby 25% i jego głos tyle by właśnie ważył, jakieś 115 głosów poselskich. W Sejmie mielibyśmy kilka albo kilkanaście osób, a jakby się zdarzyło, że drugi z danej partii zdobyłby też jakiś procent głosów, mimo że większość na przewodniczącego, to wtedy ten drugi, albo i trzeci, nie byłby kimś, kogo można swobodnie przesuwać. Oto bowiem na niego zagłosowali ludzie, którzy nie chcieli głosować na szefa, więc jego mandat do bycia w Sejmie nie jest ani zastępowalny, ani usuwalny.

Byłaby taka demokracja, republika czymś w rodzaju spółki mandatowej. Gdyby dany polityk dostał samodzielnie 50% głosów, to samodzielnie powoływałby premiera itd. Nie byłoby zbędnych targów, sporów, przedstawień. O ileż taniej i sprawniej funkcjonowałoby państwo. I ileż czytelniej przedstawiałaby się sytuacja. O ile lepiej realizowana byłaby wola wyborców i o ile prościej byłoby im rozliczać, odpowidzialność rządzących.

Więc szkoda pana Marszałka. Tak nie powinno się robić. Z drugiej strony cała sprawa ma jednak istotne zalety. Dzięki niej bowiem Polacy nabierają przekonania, że orientują się w polityce, że wiedzą o co w niej chodzi, że rozumieją, co to znaczy być politykiem. Oto złapali za rękę marszałka, drugiego człowieka w państwie, i samodzielnie potrafią ocenić, czy się na to stanowisko dobrze czy źle nadaje. Przecież widzą - latał, nie zapłacił. To marszałek zły. Każden człowiek potrafi to ocenić, bo jak powiedział jeden prześmiewca "Nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, ale każdy ze swojego rozumu".

Więc jakoś tak się spokojniej i bezpieczniej robi. Bo wiemy jak się prowadzi statek, jak się robi politykę. Wiemy już że teraz będzie dobrze, bo nowy marszałek o wiele lepszy, żadnych tam lotów. Maksymilian utnę ci głowę Robespierre był niespotykanie uczciwym człowiekiem. Zwłaszcza w swoich czasach, gdzie upadek obyczajów, korupcja i inne takie się pleniły. Uczciwy zrobił karierę. Sekwana wypełniła się krwią. Austriacki malarz też był porządny. Dobry odważny żołnierz. Uczciwy i co najważniejsze - nie pijący. Takich nam trzeba. Na wodzów, prezydentów, przewodniczących i marszałków. Do tego mamy kompetencje. A na zewnątrz, za burtami naszego statku, pogoda palce lizać, tak pokazują monitory LED zawieszone w naszych kajutach bez okien.Wykop Skomentuj130
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka