Dieta sirtfood (SIRT). To na niej tak schudła Adele. Na czym polega?

Zielony koktajl piła Adele będąc na diecie sirtfood.
Zielony koktajl piła Adele będąc na diecie sirtfood.

Adele zszokowała wszystkich swoją spektakularną metamorfozą. Schudła aż 45 kg, a fani nie poznali gwiazdy na nowych zdjęciach. Okazało się, że piosenkarka stosowała dietę SIRT, czyli sirtfood. Na czym ona polega?

Jeszcze niedawno celebryci zachwycali się dietą paleo czy FODMAP. Teraz ulubieńcem gwiazd jest dieta sirtfood. Nowe, modne diety pojawiają się regularnie, a dieta sirtfood jest jedną z najnowszych. Będąc na niej nie trzeba rezygnować z drobnych przyjemności. Czy można pić czerwone wino i jeść czekoladę i jednocześnie chudnąć?

Twórcy diety twierdzą, że tak, a sirtfood to klucz do zachowania młodości, utraty zbędnych kilogramów i zapobiegania chorobom. Jednak, czy tak jest naprawdę?

Adele
Nowy wizerunek Adele. fot. INSTARGRAM

Spektakularna metamorfoza Adele 

Adele długo nie pokazywała się w mediach. Burzę wywołało zdjęcie piosenkarki, które opublikowała Kinga Rusin. Gwiazda nie chciała bowiem pokazywać swojej przemiany. Kiedy już pokazała się po metamorfozie zszokowała fanów. Schudła aż 45 kg. O tym, jak udało jej się pozbyć tylu kilogramów, poinformował media jej były trener personalny, Pete Geracimo. Ekspert od fitnessu zdradził, że Adele odchudzała się zgodnie z dietą SIRT, czyli sirtfood.

Podstawą diety są produkty zawierające polifenole - organiczne związki chemiczne, które powodują aktywację sirtuin, czyli białek zwanych “genami młodości i szczupłości”. Na diecie można pozwolić sobie na takie przyjemności, jak czerwone wino czy gorzka czekolada, ponieważ są one dobrym źródłem sirtuin.

Geracimo nie ukrywa jednak, że nowa sylwetka Adele to nie efekt samej diety, ale także treningów. Trener Adele zdradza, że piosenkarka ćwiczyła 2-3 razy w tygodniu, a jej treningi były bardzo zróżnicowane. Trener podkreśla, że odchudzanie jest procesem, którego nie należy przyspieszać. Tylko wtedy osiągniemy najlepsze efekty.

Adele
Metamorfoza Adele. fot. INSTAGRAM

Dieta sirtfood - na czym polega

Dietę sirtfood opracowało dwóch znanych dietetyków pracujących dla prywatnej siłowni w Wielkiej Brytanii. Reklamują oni dietę jako rewolucyjny nowy plan diety i zdrowia, który działa poprzez aktywowanie sirtuin, czyli białek zwanych “genami młodości i szczupłości”.

Ta dieta oparta jest na badaniach sirtuin (SIRT), grupy siedmiu białek znalezionych w ciele, które chronią organizm przed procesami starzenia, a także przyspieszają proces odchudzania, a na dodatek poprawiają samopoczucie. Z tego odkrycia skorzystało dwóch absolwentów University of Surrey – Aidan Goggings i Glen Matten. W 2016 roku wydali książkę zatytułowaną “The Sirtfood Diet”, w której przedstawili swój autorski sposób odżywiania, oparty na ograniczeniu kalorii oraz zwiększeniu spożywania ilości produktów bogatych w tzw. aktywatory sirtuin.

Lista 20 najlepszych "sirtfoods” obejmuje:

Dieta polega na jednoczesny jedzeniu produktów sirtfoods i ograniczaniu kalorii. Dzięki temu na pewno schudniemy, a niektóre badania pokazują także, że ten sposób odżywiania wpływa również na długość życia. Sirtuiny spowalniają proces starzenia się komórek, dezaktywują wolne rodniki

Osoby aktywne fizycznie stosując dietę sirtfood schudną nawet 3 kilogramy na tydzień. W badaniach podkreślano również dobre samopoczucie i większą ilość energii wśród badanych. Dieta ma też swoich przeciwników, uważających, że tak znaczna utrata kilogramów nie wynika tylko ze zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej, ale i wody czy glikogenu, co wpływa na osłabienie organizmu.


dieta sirt
Zielony koktajl i rukola są ważnymi składnikami diety sirtf.

Fazy diety SIRT

Dieta sirt zakłada kilka etapów. Pierwszy etap diety trwa zwykle 1 do 3 dni i zakłada spożywanie 1000 kalorii. W skład menu wchodzą 3 koktajle i 1 posiłek sirtuinowy. Drugi etap diety zaczyna się od 4 dnia i trwa maksymalnie do 7 dnia diety. W tym czasie jadamy nie więcej niż 1500 kcal. W skład menu wchodzą 2 koktajle sirtuinowe oraz 2 posiłki stałe. Następnie możesz kontynuować „sirtifikację” swojej diety, włączając do posiłków jak najwięcej sirtfoods.

Jeżeli chcemy prześć na tę dietę, musimy zaprzyjaźnić się z kilkoma obowiązkowymi składniami takimi jak: matcha zielona herbata w proszku, lubczyk i kasza gryczana.

Podstawą diety jest zielony sok, który należy spożywać od jednego do trzech razy dziennie.Do przygotowania potrzebna jest sokowirówka i waga kuchenna,, ponieważ składniki są wymienione według masy. Przepis jest poniżej:

Zielony koktajl Sirtfood

  • Jarmuż 75 gramów 
  • 30 gramów rukoli 
  • 5 gram pietruszki
  • 2 paluszki selera
  • Imbir 1 cm 
  • pół zielonego jabłka
  • pół cytryny
  • pół łyżeczki zielonej herbaty matcha

Wyciśnij razem wszystkie składniki oprócz zielonej herbaty w proszku i cytryny i wlej je do szklanki. Wyciśnij sok z cytryny ręcznie, a następnie wymieszaj sok z cytryny i zieloną herbatę w proszku.

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości