32 obserwujących
605 notek
770k odsłon
162 odsłony

O śmierci, gdzie jest twe zwycięstwo?

Wykop Skomentuj3

Ten tekst dedykuję wszystkim zwolennikom aborcji, eugeniki, i eutanazji. Czcicielom Amnesty International, którzy aborcję uważają za "prawo człowieka" (czyli morderstwo na drugim) do samostanowienia.

„Nie możemy nie opowiedzieć tego, co dziś się przytrafiło. Zadzwonił do nas zrozpaczona studentka medycyny prosząc o pomoc dla miesięcznego dziecka, synka 13-letniej dziewczynki” – napisali strażacy z Ciudad del Este na Facebooku. Miasto położone jest we wschodnim Paragwaju, przy granicy z Brazylią i Argentyną.  

Jak czytamy we wpisie na portalu społecznościowym, na miejscu strażacy zastali młodocianą matkę trzymającą na rękach niemowlę nie wykazujące oznak życia. Nie tracąc czasu, ruszyli do szpitala, reanimując jednocześnie dziecko.  

Ale niemowlę „cudownie i niewiarygodnie”  zareagowało dopiero, gdy jeden ze strażaków, były kleryk, po przybyciu do szpitala poprosił o nieco wody i udzielił chłopczykowi sakramentu chrztu świętego.  

„Może trudno w to uwierzyć, a może był to zbieg okoliczności, ale jesteśmy pewni, że ten mały obywatel Ciudad del Este stał się bohaterem jednego z najbardziej wzruszających epizodów historii naszej instytucji” – napisali strażacy. Dziecko przekazano pod opiekę lekarzom. Jak wyjaśnia Katechizm Kościoła Katolickiego, „zwyczajnym szafarzem chrztu jest biskup i prezbiter, a w Kościele łacińskim także diakon”, ale „w razie konieczności może ochrzcić każda osoba nawet nieochrzczona, mająca wymaganą intencję, używając trynitarnej formuły chrzcielnej". 

„ Wymagana intencja polega na tym, aby chcieć uczynić to, co czyni Kościół, gdy chrzci. Kościół widzi uzasadnienie tej możliwości w powszechnej woli zbawczej Boga (Por. 1 Tm 2, 4) oraz konieczności chrztu do zbawienia” – wskazano w Katechizmie.

w całości za TVP info

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo