32 obserwujących
605 notek
770k odsłon
305 odsłon

Niemiecka prowokacja w Bytomiu

Wykop Skomentuj7

Poseł Braun nazwał PiS rekonstruktorami sanacji. Miał rację? Bo cóż oznacza rekonstrukcja? Oznacza odnowienie czegoś, odbudowanie w dawnym kształcie. Gdyby to dotyczyło tylko gospodarki i prawa, to w porządku, ale tutaj doszło także do rekonstrukcji narodowościowej. Tak więc za sprawą rekonstruktorów z PiS mamy na powrót silną mniejszość ukraińską, na Podlasiu rządzi się mniejszość białoruska. Mniejszość niemiecka podnosi także głowę za sprawą RAS i nie tylko na Sląsku. Domagają się swych praw w Rzeczpospolitej poprzez ustawę 447 również Żydzi.

Pamiętamy efekty wielokulturowej Rzeczpospolitej. Pamiętamy co się stało z II RP za sprawą mniejszości. Strzelała ona w plecy Wojsku Polskiemu (ewenement na skalę światową żeby strzelano do własnego wojska w chwili zagrożenia bytu państwa), witała wrogów bramami powitalnym. Donosy, pisane w ukryciu listy proskrypcyjne i mord na wielu wartościowych Polakach, oto jaki zysk miała z ówczesnych mniejszości Polska.

Szaleństwo nienawiści dotykało nawet tych którzy ją reprezentowali. Senator II  RP (nazwiska nie pomnę) wybrany głosami kolonistów niemieckich dowoził bojówkom hitlerowskim np. broń autem korzystając z paszportu dyplomatycznego aby mogli w odpowiednim czasie sprawnie zabijać. To tak na marginesie, bo przeczytałem że hydra niemiecka znów podnosi łeb.

Oto w Bytomiu "na cmentarzu  parafialnym w Bytomiu odsłonięta została tablica ku czci żołnierzy III Rzeszy oraz członków formacji Selbstchutz i Freikorps. Instytut Pamięci Narodowej podał, że stał za tym Markus Tylikowski, szef bytomskiego Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Inicjatywa uzyskała wsparcie m.in. posła do Bundestagu Stephana Protschka z Alternatywy dla Niemiec (Alternative für Deutschland), który współfinansował wykonanie tablicy. Niemiecki polityk potwierdził to na swoim facebookowym profilu."

Tablicę na szczęście już usunięto, na której nieznana ręka śląska zdążyła jeszcze napisać:  "Raus szwaby", ale sam fakt jej postawienia przez Niemców śląskich budzi uzasadniony niepokój i nakazuje ostrożność.

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka