37 obserwujących
647 notek
836k odsłon
273 odsłony

Gorzelik na wolności a Międlar w areszcie

Wykop Skomentuj4

Nie bardzo rozumiem, a może zbyt dobrze rozumiem? :)))

Krótko. ABW zatrzymało  w rocznicę  stanu wojennego Jacka Międlara. Zatrzymano go jak pospolitego terrorystę. Jego zatrzymano, a  np. takiego pana Gorzelika już nie, chociaż Gorzelik pozwolił sobie ostatnio na coś więcej niż aresztowany Międlar.

Oto jak kilka dni temu członek Stowarzyszenia Marszu Niepodległości pan Tomasz Kalinowski  poinformował na twiteerze o rozmowie pomiędzy panem Gorzelikiem -szefem antypolskiego RAS a panem Piotrem Tymą przewodniczącym Związku Ukraińców w Polsce , który wypowiedź szefa RAS podał dalej. Mianowicie Gorzelik przy okazji wypowiedzi premiera Morawieckiego o wykupieniu części obozu Mathausen-Gusen napisał m.in. 


 „Premier Morawiecki ogłosił w imieniu polskiego rządu zamiar zakupu areału dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego Mauthausen-Gusen w Austrii . (...) Proponuję panu premierowi, by najpierw zainteresował się losem terenów po dawnych polskich obozach koncentracyjnych.  (...) Państwo, które w taki sposób lekceważy pamięć o ofiarach, wypiera się popełnianych w jego imieniu zbrodni, zamiast zadośćuczynić represjonowanym i ich rodzinom straszy sądami tych, którzy przypominają o ich losie, wypada mało wiarygodnie w roli strażnika humanistycznych wartości. Austriacy gotowi jeszcze pomyśleć, że Polska, podobnie jak w 1945 roku, chce ponownie uruchomić poniemiecką infrastrukturę obozową”.

Co na to rząd walczący z określeniem "polskie obozy koncentracyjne"?  Czyżby wygodniej było aresztować  narodowca  Międlara, a naprawdę niebezpiecznego Gorzelika z jego ideą oderwaniem  Śląska od Polski i polakożerstwem puścić mimo uszu?

media narodowe
Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka