39 obserwujących
683 notki
892k odsłony
268 odsłon

Nie zaprosiłbym

Wykop Skomentuj1

Zbliża się rocznica ucieczki Niemców z Auschwitz Birkenau zwana potocznie "wyzwoleniem obozu". Z tej okazji do Polski mają zawitać m.in. prezydent Francji oraz prezydent Izraela. Wątpliwą jest wizyta przedstawicieli najwyższych czynników z Rosji co ze wszech miar jest zrozumiałym, poza tym car w tym czasie odwiedzi Jerozolimę. Niemniej przyjazd szczególnie Francuza i Żyda odbieram negatywnie. Dlaczego?

Dlatego, że Francja swoją przedwojenną polityką przysłużyła się mocno do powstania tego obozu. Ma również  na sumieniu obok  ludobójstwa na katolikach z Wandei  także transporty Żydów francuskich do niemieckiego obozu w Polsce. Jak więc chce prezydent  Macron składać ofiarom niemieckich morderców w Auschwitz hołd, skoro historycznie sam brodzi po kostki w krwi ofiar własnego kraju? Poza tym, gdyby nie francuskie wrzaski typu: "Nie będziemy umierać za Gdańsk", nie "dziwna wojna" z ulotką w ręce, kiedy to przyszło co do czego, ale realne wypełnienie zobowiązań sojuszniczych wobec II Rzeczpospolitej, temat ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej, czy  przestrzeni życiowej dla niemieckich nadludzi na Wschodzie pozostałby na stałe w planach hitlerowskich psychopatów.

Podobnie jest z Izraelem. Wprawdzie państwa tego wówczas nie było na mapie świata, ale była w USA silna finansowo i politycznie żydowska diaspora  mocno zakotwiczona w tamtejszym Senacie i Kongresie (tak jest do dzisiaj) mająca  przez to spory wpływ na decyzje prezydenta Roosevelta (Karski mógł bezsilnie zaciskać pięści); gotowa przy okazji cynicznie na śmierci swoich biednych ziomków w Europie nieźle zarobić. Haniebne to zachowanie, bo przypomina mi poniekąd przedwojenną akcję eksterminacji umysłowo chorych oraz niepełnosprawnych w hitlerowskich Niemczech, gdzie z pomocą propagandy wpajano Niemcom do głów, że niemieccy niepełnosprawni narodowi niemieckiemu nie są w niczym  do niczego  potrzebni, a wręcz przeciwnie, są oni niezwykle szkodliwi dla jego zdrowego rozwoju i...systemu finansowego, coś na kształt promowanej dzisiaj w Niemczech "ekologicznej świni".

Ja bym więc reprezentantów tych państw za ich dokonania podczas wojny i przed, w rocznicę ucieczki Niemców z Auschwitz nie zaprosił.


Ps. I jeszcze jedno na kanwie uroczystości w Auschwitz.

Prezydent Donald Trump pokazał już jak traktuje swoich sojuszników na przykładzie zdradzonych przez siebie Kurdów. Zaplanowana wizyta rosyjska w Jerozolimie i niedawne  oficjalne poparcie rabina Rosji dla słów Putina o Polsce (polska "współpraca" z Hitlerem) pokazuje nam ponury plan lotu jaki nam zarezerwowano w obcych stolicach. Izrael w imię wojny z Iranem chce sobie zapewnić bezpieczeństwo. Takie mogą mu dać tylko Rosja z USA, kosztem oczywiście Polski (pisał o tym Stanisław Michalkiewicz) oraz zachodniej Ukrainy, z których to wydzieli się dla Żydów wygnanych z Bliskiego Wschodu  nową ziemię obiecaną. Tak więc, jeśli nie pokojowo, to na bagnetach wejdziemy wam na wasze pokoje - zdaje się mówić polityka naszego wschodniego sąsiada oraz żydowskiego sojusznika za milczącą zgodą USA. Te plany mogą pokrzyżować nagle i nieoczekiwanie Chiny, które znienacka uderzą na Rosję szukając dla siebie przestrzeni życiowej na Syberii oraz Iran doprowadzony do ostateczności.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka