37 obserwujących
700 notek
905k odsłon
150 odsłon

Minister Ardanowski do odstrzału? Chodzi o list

Wykop Skomentuj6

Piątka dla zwierząt zatacza coraz szersze kręgi. Dariusz Joński z SLD jak informuje Salon 24 chce aby  koniki ciągnące bryczki na trasie do Morskiego Oka zastąpiły meleksy. Nie wiem czy koń się z tej propozycji ucieszy, ale PKN Orlen z pewnością.

Zbliża się też kolejna rekonstrukcja rządu. Kiedy się wstępnie klarowała napisałem, że do szalupy z pokładu zejdzie zapewne minister zdrowia pan Szumowski, ale ten się wiedziony własnym węchem pospieszył i nie czekając na list pożegnalny od załogi sam porzucił stanowisko oraz kajutę przypisaną mu przez kapitana.

Kolejnym ma być minister rolnictwa. Sprawa jest poważna, bo i minister poważny, taka perełka w składzie Kaczyńskiego. Jednak minister palnął był mocny list na temat co myśli o "piątce dla zwierząt" autorstwa prezesa PiS i się zagotowało. Lewicowe media drą kota, chociaż i rządowe medium TVP Info problem dostrzegło. Wprawdzie Adam Bielan z PiS zarzeka się, że nie wie czy to aby minister Ardanowski napisał wspomniany list (sugeruje fejk-newsa), że oczekuje od ministra rolnictwa aby ten osobiście wypowiedział się, ale gdyby to była prawda... to... byłby to duży błąd ministra.

Tymczasem jak twierdzą lewicowe media minister rolnictwa ostrzegł prezesa wprost: 

 "Zdaniem rolników PiS zdradza wieś, przestaje być jej obrońcą [...]. Straty wizerunkowe Prawa i Sprawiedliwości będą trwałe i bardzo trudne do odwrócenia, niemożliwe do zrekompensowania jakimikolwiek środkami przed następnymi wyborami." 

Na wrzesień zapowiedziano kolejną rekonstrukcję rządu. Trwają i niby nie trwają rozmowy z Kosiniakiem-Kamyszem. szef PSL-u oczywiście oficjalnie wypiera koalicji z PiS, ale dobrze wiemy, że jak Kosiniak się zapiera to Kamysz podpisze.

Tylko czy jest sens powierzać polską wieś w ręce nieudaczników i mówiąc kolokwialnie wsiowych hochsztaplerów? Przecież czcigodny "Tygrys" teki innego ministerstwa jak rolnictwo, jeśli już, nie weźmie. 

Moim zdaniem los porządnego ministra rolnictwa jakim jest pan Ardanowski w rządzie Mateusza Morawieckiego został więc niemal na 90% przesądzony.


Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka