Blog
pogodne marzenia
Pogodny
Pogodny dawniej Mikker
12 obserwujących 312 notek 344054 odsłony
Pogodny, 11 lutego 2017 r.

Problem frankowiczów to ich prywatny problem

438 5 0 A A A

"Frankowicze powinni zacząć samodzielnie walczyć o swoje prawa."

Te słowa wypowiedział podobno Jarosław Kaczyński zamykając niejako temat pomocy ze strony państwa polskiego dla frankowiczów. Czy słowa te świadczą o tym, że rząd ma może gotowy scenariusz dla szukających wyjścia z finansowej matni? Tego nie wiem, ale wiem jedno, że rzeczywiście, nawet gdyby prezes PiS zacytowanych słów nie wypowiedział, a jedynie o nich pomyślał, to ma w tej sprawie stuprocentową rację. Frankowicze powinni sobie w obecnej sytuacji pomóc wyłącznie sami, gdyż nikt ci nie pomoże lepiej w kłopocie jak tylko ty sam.

Poza tym, czy ktoś zmuszał tych ludzi do podpisywania weksli, bądź nakazywał im brać te kredyty u banksterów? Zapożyczać się bezmyślnie i na potęgę, aby później  mieć te swoje pięć minut szpanu przed rodziną, sąsiadami i znajomymi? Nikt nie nakazywał i nikt też nie zmuszał. Tak więc problem zaciągniętych kredytów to teraz ich problem a nie rządu. Kropka. Chcieli żyć jak ich europejski wódz z Brukseli: szybko, łatwo i przyjemnie? Żyli. O co więc chodzi?

Dlatego prezes PiS ma rację, może gorzką dla wielu emaptycznych i niezorientowanych ale jednak, że najlepiej będzie gdy frankowicze zaczną po prostu więcej pracować, zamiast liczyć na jakieś rządowe odszkodowania i zwroty; A jeżeli  nie potrafią pracować to niech  poproszą o pomoc szefa KOD-u albo Platformę Obywatelską, którą  przecież jakby nie było ochoczo popierali przezte  niemal dziesięć lat. Tak, tak - teraz jawnie szydzę - ale taka jest prawda. Zdecydowana większość upadłych frankowiczów, którzy obecnie domagają się pomocy od państwa to wyborcy PO, których sprytny Donald Tusk i spółka zgodnie z zasadą panującą pośród liberałów po wyciśnięciu zostawił na gołym, w dodatku kruchym lodzie. 

Na pocieszenie informuję poszkodowanych (jakby nie wiedzieli), że zrujnowana, również dzięki nim samym, polska gospodarka na powrót mozolnie pnie się w górę, złoty się umacnia a przeklęty przez nich kurs franka spada. Tak więc, nie jęczeć, tylko do roboty panowie i panie z III RP.

Opublikowano: 11.02.2017 16:40.
Autor: Pogodny
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Map

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Nawet z k*rwy syn będzie czymś lepszym niż ta lewacka banda gotowa zabić własne dzieci,...
  • Polskie plaże j jeziora z górami zatłoczone turystami. I gdyby nie te huragany i bandy...
  • Kraków wabi wielbłądników bardziej od Warszawy Np. Festiwalem Muzyki Żydowskiej.

Tematy w dziale Gospodarka