32 obserwujących
558 notek
709k odsłon
120 odsłon

Wybory tuż tuż

Wykop Skomentuj15

Wybory do Parlamentu Europejskiego tuż tuż. Zainteresowanie wyborami jest nadzwyczaj spore. Znawcy wyliczają, że do urny wyborczej może pójść 53-54% uprawnionych do głosowania. Kolejny raz sondaże pokazują też wyrażny wzrost poparcia dla konserwatywnej Konfederacji, którą postrzega się wśród lewicowych euroentuzjastów oraz centrum jako partię faszystów i nacjonalistów. Ci którzy w ten sposób oskarżają swoich politycznych przeciwników równocześnie cieszą się, że Konfederacja pozbawi niebawem PiS władzy, który postrzegany jest jeszcze gorzej od samych Konfederatów, ale już z innego, czysto ambicjonalnego powodu przez pospolite ruszenie działające pod sztandarem  Donalda Tuska

PiS ze swojej strony natomiast doskonale wie, że ma spory problem z Konfederatami. Nie ukrywają zresztą  tego na Nowogrodzkiej. Mści się bowiem  na PiS- ie wieloletnie dogadzanie wszystkim we wszystkim , w tym własnym byłym wrogom.  Mści się również  brak egzekwowania prawa wobec nadzwyczajnej kasty, twardego stanowiska tam gdzie być ono powinno, z pomocą którego partia ta sięgnęła po pełnię władzy cztery lata temu. Dzięki zaniechaniom i urągającej uległości powoli zaczyna się więc sprawdzać smutne motto Wyspiańskiego o chamie który miał w ręku złoty róg. Dorzucę od siebie, że  lina czekać będzie na jesieni, o ile do tego czasu PiS  politycznie nieozdrowieje i nie dokona remamentu i nie zmieni metod działania.

Przekaz Konfederacji jest tymczasem prosty i jasny od samego początku. Nie chce ona w Polsce lobby żydowskiego, lobby homoseksualnego, aborcji, monstrualnych podatków, ingerencji państwa w życie obywatela oraz na koniec Unii Europejskiej w takim kształcie polityczno-gospodarczo-moralnym jak obecnie..

Przekaz jak widać  klarowny i konkretny. Zyskuje więc co zrozumiałe szerokie poparcie społeczne, mimo siermiężnej propagandy  rodem z PRL-u uprawianej przez rządzących że jak problemu nie widać  (bo go schowaliśmy) to problemu nie ma. Nie tędy droga szacowni, nie tędy.


 

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka