32 obserwujących
593 notki
757k odsłon
213 odsłon

Rosyjskie ekshumacje w Miednoje

Wykop Skomentuj3

Pod pretekstem znalezienia szczątków 2 żołnierzy ACz Rosja postanowiła dokonać ekshumacji w Miednoje. Niby nic takiego, dokonać ekshumacji - to nawet szczytne zajęcie aby pamięć po kimś nie zginęła, ale sęk w tym, że w Miednoje znajduje się zbiorowy grób ponad 6 tyś oficerów polskich II RP, których to wspomniana Rosja w stroju bolszewickim tam wymordowała strzałem w tył głowy.

Pytanie w jakim celu dokonywana jest więc ta samowolna ekshumacja. Pytał o to nasz MSZ, lecz nie doczekał się niestety odpowiedzi.

Rosja już tak ma, że jak nie chce, to nie odpowiada, ale co ciekawe reaguje dopiero wtedy, kiedy  dostaje słusznie po łapkach (musimy koniecznie więc zrobić jakąś ekshumację na rosyjskim cmentarzu), gdyż  wydaje mi się że Moskwie znudziła się światowa narracja o tym, że jest ona stolicą byłego bolszewickiego kraju. Jeżeli więc Rosjanie się zaprą sami w sobie, a z tym trzeba się liczyć, to bez pomocy USA możemy zapomnieć o miejscu pochówku naszych wrześniowych bohaterów, albowiem po rozkopaniu grobów i zniszczeniu dowodów  Kreml jest w stanie wydać oświadczenie, że mord katyński to ogólnie nieprawda, ktoś bowiem sfałszował dokumenty i podpis Berii z dopiskiem Stalina, bo oni kopali za swoimi ofiarami komunizmu i tylko  dwóch tam znaleźli..innych natomiast nie było, a jak nie było, to i tego co Polska wygaduje o zbrodni sowieckiej też nie było, bo ci których Polska tak szuka są pewnie gdzieś jak mówił tow. Stalin na Syberii. Tam są zapewne pochowani, gdyż żyli długo, pracowali jeszcze dłużej, aż umarli...W tym miejscu ciśnie się przed oczy Smoleńsk 2 z śp. prezydentem Kaczyńskim. Nie to samo tłumaczenie? MAK-owska wykładnia?

Zakłamywanie historii i zdarzeń to domena naszych sąsiadów, nie tylko w osobie Rosji będącej stale w swoich dążeniach imperialnej czy Niemiec, ale również i Ukrainy, która ma  problem  z granicami IV Rzeczpospolitej, ale też i z własną, ponurą nazistowską przeszłością.Tego progu myślenia raczej u naszych sąsiadów nie przeskoczymy, co nie oznacza  że powinniśmy się im bez słowa na wszystko zgadzać.

źródło, Radio Zet, Onet

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka