w_koło_wojtek
prawda boli?!
3 obserwujących
293 notki
63k odsłony
256 odsłon

Żydzi a odszkodowania

Wykop Skomentuj14

Żydzi a odszkodowania

Ponieważ obserwuję ten temat w różnych doniesieniach medialnych, chcę podzielić się nabytą wiedzą z tymi, którzy nie mają na to czasu, a bardzo często posługują się obiegowymi opiniami, umysłowymi kalkami z nieprzyjaznych Polsce źródeł.

Przed #ww2 funkcjonowało powiedzenie żydowskie: „Wasze ulice, nasze kamienice”, odzwierciedlało on układ majątkowy ukształtowany przez władze zaborców na ziemiach polskich, zwłaszcza przez władze rosyjskie (carat).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Litwacy

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=94039

https://spoleczenstwo.plportal.pl/artykuly/spoleczenstwo-kraj-religijnie-chrzescijanstwo-judaizm/stosunki-polsko-zydowoskie-wasze

https://www.polishclub.org/2019/09/23/wasze-ulice-nasze-kamienice/

Było to często związane z przekazywaniem przez zaborcę majątków polskich powstańców żydom i stworzeniem przez zaborcę bardzo korzystnych warunków do wzrostu ekonomicznego żydom.

Żydzi „polscy”, którym polscy królowie pozwolili osiedlić się w I Rzeczypospolitej od XIII wieku, a którzy bardzo dynamicznie rozwijali się populacyjnie zostali wsparci przez żydowski element rosyjski, nieprzyjazny dla Polaków.

Trzeba też przypomnieć o astronomicznych sumach pieniędzy, które żydzi uzyskali od polskich arystokratów na zagospodarowanie się w Polsce, a które nie zostały spłacone.

Mamy tu jednak ze strony żydowskiej znacznie więcej, bo działania przeciwko Polakom (morderstwa), a nawet przeciwko własnej nacji żydowskiej (syjonizm).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_w_Przytyku

Masowe morderstwa Żydów na Polakach szczególnie nasiliły się po narzuceniu Rosji ideologii marksizmu – sowietyzacji Rosji.

Należy tu np. operacja polska NKWD (1937-1938):

https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937%E2%80%931938)

ale też wszystkie ludobójcze zbrodnie na polskich elitach społecznych określane zbiorczą nazwą: „zbrodnia katyńska”:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_katy%C5%84ska

Syjonizm jest to ruch ideologiczny żydowski, który w XIX i XX wieku dążył do odtworzenia państwa żydowskiego na dawnych ziemiach żydowskich w Palestynie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Syjonizm

Syjoniści chcieli zmobilizować najbogatszych Żydów z Europy do przesiedlenia do Palestyny, a jednocześnie nie zostawiać zobowiązań wobec biednych żydów w dotychczasowych miejscach ich zamieszkiwania, biedni żydzi byli niepotrzebni w Izraelu, więc z pomocą elit żydowskich zostali poddani holokaustowi (szoa).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zag%C5%82ada_%C5%BByd%C3%B3w

Po #ww2 władzę w Polsce objęli bezpośrednio żydowscy komuniści (sowieci) sterowani z Rosji sowieckiej i kontynuowali mordowanie polskich elit społecznych zapoczątkowane przez nich przed wojną, a rozwijane przez Niemców w czasie #ww2.

Najgorsi żydowscy zbrodniarze uciekli z Polski po 1956 roku i po 1968 wraz z żydowską grupą, która korzystała na sowieckiej okupacji Polski.

Uważam zatem, że:

Żydzi są winni Polakom i Polsce odszkodowania z dwóch powodów:

- żydowskie morderstwa na Polakach i żydowski współudział w wymordowaniu Żydów (prawie cała populacja żydowska w Polsce);

- gratyfikacje za ratowanie żydów w czasie #ww2, wbrew woli syjonistów.


Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale