d...
bez motta
1 obserwujący
9 notek
2989 odsłon
523 odsłony

Za 8m-cy polskie lotnictwo, obrona p/lot i okręty przechodzą pod bezpośrednią kontrolę USA

Wykop Skomentuj37

.


Nie, to nie jest zły, głupi dowcip, ani plotka, to jest prawdziwa wiadomość. Rzeczywistość, której jednak nikt nie ma odwagi jasno wskazać, ma to się stać po cichu i w nieświadomości ogółu Polaków.

=====================================================================================


Otóż w lotnictwie, obronie przeciwlotniczej (w skrócie: OPL) i w marynarce wojennej obowiązuje elektroniczne oznaczanie wszystkich jednostek (samolotów, okrętów itp) tzw. systemami "swój czy obcy", skrót z angielskiego:  systemy IFF.


Za 8 miesięcy mija ważność starszego typu kodowania tych systemów, w NATO.
Od lat polskie zakłady produkcyjne oferują urządzenia rozpoznawcze z nowym systemem kodowym, ale MON nie składa zamówień.


Toteż wyprodukowanie na czas właściwej liczby tych urządzeń stanie się, czy stało się już niemożliwe.


Jasne, że będą musiały być kupione za granicą, na pewno w USA, na pewno wielokrotnie drożej, niż urządzenia polskie, a polski przemysł faktycznie utraci zdolności dalszego zajmowania się taką produkcją.


Z początku uważaliśmy (np. na forach dyskutujących o obronności), że jest to tylko stała praktyka wymuszanie "pilnego zakupu" za granicą, by zgarnąć zwyczajowe prowizje dla osób prywatnych - decydentów.

Obecnie, po kilkakrotnych publikacjach w prasie obronnościowej, a mimo tego nic się nie dzieje, widać już, że to chodzi o działanie znacznie bardziej przestępcze niż tylko przyjęcie łapówek na szkodę Państwa Polskiego. Inaczej, z opóźnieniem, ale zamówienie byłoby już składane.

Gdyż jeśli kodowanie "swój-obcy" znajdzie się całkowicie i wyłącznie w rękach obcego państwa (choćby i sojusznika...), to on faktycznie otrzyma wtedy - jako JEDYNY - prawo decyzji do kogo polska OPL czy polskie rakiety brzegowe, czy okręty mają strzelać, a do kogo polska, czy też obca, ale w polskiej broni amunicja (czyli także np. rakiety) nie są w stanie strzelać.

Może nawet spowodować, że Wojsko Polskie, z każdym oddanym strzałem artyleryjskim czy rakietowym, strzelać będzie do własnych i tylko do własnych pojazdów czy obiektów latających.

Czyli jest to poddanie Wojska Polskiego całkowitemu rozporządzeniu obcego mocarstwa.

Tym bardziej, że w niedalekiej przyszłości systemy swój - obcy nosić będą wszystkie wojskowe pojazdy, przynajmniej wszystkie bojowe. Np. po to, by nie być trafianymi przez własne drony.

Z kolei mała część polskich samolotów ma takie systemy, ale tylko bierne - mogą automatycznie przedstawić się jako "swój", ale nie mogą zażądać przedstawienia się od innej maszyny.  

Po prostu taka zdrada stanu świadomie przygotowaywana jest  w polskim MON.

- oczywiście orzekać winny o tym sądy, nie ja, ale co zrobić, jeśli wszyscy za to odpowiedzialni w drodze przygotowawcej wymiaru sprawiedliwości udają, żer nic nie wiedzą lub, że wszystko jest ok ? Przykładowe artykuły na potwierdzenie, że tak, a nie  inaczej ma się ta systuacja ze ŚWIADOMYM niezamawianiem tego rodzaju sprzętu w polskich zakładach (choć te go oferują i dawniej wykonywały)

https://www.defence24.pl/polskie-okrety-za-osiem-miesiecy-bez-systemu-swoj-obcyAleż oczywiście, że jestem wielkim sympatykiem sojuszu z USA ! ! !
Niemniej tego nie wiadomo kto w przyszłości i jak nadużyje tam władzy czy przestanie respektować nasze umowy międzynarodowe i dobre kontakty.
Wykop Skomentuj37
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo