d... /Ateny
bez motta
8 obserwujących
46 notek
52k odsłony
464 odsłony

WYKONYWANY właśnie plan osiedlenia w Europie najbardziej prostych Azjatów.

Wykop Skomentuj32

- bardzo proszę nie rozumieć tego jako wyraz rasistowskich sympatii. Przedstawiam oczywiste fakty i to takie następujące dziś, teraz, niemal na naszych oczach. Wnioskowanie pozostawiam Państwu.

W tytule winno być: Wykonywany już w europejskiej częsci Turcji i u samych granic UE. - to nie zmieściło się.

Winno też być: tych najmniej wykształconych, nieprzystosowanych do europejskiej mentalności, często fanatycznie religijnych muzułmanów, rodzin o wielkim potencjali demograficznym, ale najmniej predystynowanych do adaptacji w nowych środowiskach... - ale nie chciałem nikogo obrazić. Gdyż wyszłoby, że najbardziej prymitywnych. Gdy ci ludzie często nie są prymitywni, ani gorsi od nas. Są tylko "z zupełnie innej planety". 


Zatem współczesna Tracja - kraina którą znam i lubię - to obszar z ludnością o tradycyjnie śródziemnomorskiej i europejskiej, bardzo starej kulturze. Znam ich, gdyż takich samych (i spokojnych !) ludzi mamy po naszej stronie granicy. Dziesiątki małych i dużych ludów, muzułmańskich i chrześcijańskich, zyjących obok siebie ale bardzo zgodnie... Także lokalne plemiona tureckie, to mieszkańcy już praktycznie autochtoniczni (nasi bliscy sąsiedzi od XVI wieku) i bardzo spokojni, gościnni.

Tracja Wschodnia, to ta część Tracji, leżąca w granicach Turcji. Do niedawna jeszcze bardzo europejska i w większości grecka. Od lat 50-tych, 60-tych już nie grecka, niemniej dalej europejska.  Mapa:
image
(z Wiki Commons)


Ale ma się to natychmiastowo zacząć zmieniać. I już zaczęło. Oto  analiza ostatnich wypowiedzi czołowych tureckich urzędników kierujących wydarzeniami na granicy. Ale także przepisana z dyskusji tureckich mediów, tych miarodajnych i opiniotwórczych.

- Turcja przystąpiła nie tylko do zwożenia na granicę dziesiątków tysięcy Afgańczyków, Pakistańczyków, Somalijczyków i zwalnianych w tym celu, eskortowanych aż tu więźniów.

- imigranci z Afganistanu, pytani o to i filmowani w Edirne (Adrianopol) potwierdzają, że na rozkaz zabrano ich ze Stambułu (Konstantynopol), zmuszając tym samym do porzucenia dobrej pracy i wynajmowanych mieszkań. W godzinę po tym wywiadzie, tam też powstaje strefa zakazu wstępu dla dziennikarzy.

- Niemal całą Strefę przygraniczną  odcięto już od wstępu tam dziennikarzy, czy kogokoliwiek, poza osobami, kierowanymi przez władze.

- Zdjęcia z dronów jednoznacznie pokazują, że władze przystąpiły do budowy szeregu obozów, wzdłuż całej granicy, tj. od Delty Evros, po Kapitan-Andrejevo (gdzie zbiegają się granice turecka, grecka i bułgarska). Słychać głosy, że to nie tylko obozy, ponieważ  projekt wskazuje zamiar budowy tam sporych miast.

- po tureckiej stronie słychać już o planie szybkiego osiedlenia tam miliona lub milionów, powtórzę to: miliona lub milionów  Afgańczyków, Pakistańczyków i Somalijczyków. Czyli ludności dla nas skrajnie pozaeuropejskiej, przy tym często nieprzyjaznej Europie.

- a greccy analitycy zdjęć z dronów rozważają, ze w realizowanych już na ziemi planach, będą to ludne miasta,  w przyszłości mające wchłonąć całą Trację - dziś i historycznie krainę zdycydowanie europejską.   Czyniąc z niej Azję Środkową.


Koniec notki, a wnioski co należy dalej, niech będą Wasze własne.  Mnie, po każdej notce wydaje się, że to już dość, dość przekazałem... - a potem znów stwierdzam, że nie, że tu są następne pilne informacje, a całość to już nie teorie spiskowe a  praktyka i codzienność. Trwającego najazdu.


Dopisane po kilku godzinach:
 "143 tysiące już wyruszyływ drogę do greckiej granicy" - informuje z chełpliwością turecki minister spraw wewnętrznych" 

" Na Bałkanach trwa w tym roku susza, Evros ma miejscami tylko 45 cm głębokości i zobaczycie jak łatwo ją przejdziecie. Nasze specjalne oddziały policji są tam od wczoraj i dopilnują by greccy strażnicy nie mogli Wam przeszkodzić ani źle traktować. Oni jeszcze nie wiedzą co ich czeka !".Wykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka