d... /Ateny
bez motta
6 obserwujących
36 notek
22k odsłony
176 odsłon

Nowy, grecki środek antywirusowy: Pół pracy - pół płacy. Ćwierć pracy, ćwierć płacy.

Wykop Skomentuj3

Właśnie ogłoszono, że firmy - wybór pracodawcy - mogą działać jedynie z personelem zabezpieczającym główną funkcję firmy, resztę wysłać można do domów. Płacone może być pół pensji, jeśli jest to tylko połowa nominalnych godzin pracy...


A, że to już od ponad 2 lat większość nowych umów o pracę dotyczy "pół etatu", automatycznie zmienia się takie zatrudnienie w płacę za ćwierć etatu. 


Ale !

Wszyscy, bez wyjątku moi klienci są zamknięci, ale mogę nie dostać żadnego dofinansowania, gdyż nominalnie nie jestem zamknięty ja. A to tylko nie ma komu wystawić faktury, od kogo odebrać zapłaty...  Czyli zero etatu. A opłaty firmowe dalej wszystkie prawie są do poniesienia i nawet nie ma jak zrealizować praktycznie "zawieszenia działalności", w mojej branży.
Ale jak wygląda to w skali państwa ?   

Pierwszą pozycję w greckim eksporcie przemysłowym stanowiła petrochemia... Ruch drogowy jest niemal zatrzymany...

Pierwszą pozycję w całym PKB zajmował transport morski. Właśnie czekamy na światowy kryzys przewozów...

Znacznie ponad 80% PKB Grecji stanowiły usługi. Dziś w większości zatrzymane... firmy usługowe, zamknięte, ruch turystyczny, od dziś, został już do końca zakazany. 

Zupełnie czarno to widzę. Ofiar wirusa będą dziesiątki, a może setki ? Ale samobójstw, z tłem ekonomicznym, których i tak są tysiące, teraz zrobią się może i dziesiątki tysięcy :(


Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka