d... /Ateny
bez motta
8 obserwujących
45 notek
52k odsłony
23523 odsłony

Grecja - Państwa Polaków zapraszamy od lipca. Bezpiecznie i nie będzie tłoku turystów :)

public domain
public domain
Wykop Skomentuj38

(Nafplio, fota własna)


Według kilku ministrów...
Grecja otwierać się będzie stopniowo, a na turystów zagranicznych od lipca. Ale tylko z wybranych krajów - tych z niskim występowaniem zakażeń. Czyli z Polski :)

Stopniowo otwierane będą też hotele, ale w połowie lipca już wszystkie. Jasne, ze ze specjalnymi środkami ostrożności, w tym z zasadami rozgęszczenia. Rozgęszczone będą nawet szkoły, gdy już ruszą - daleko dziecko od dziecka...

Za szczyt sezonu uważano tu zawsze okres od 20 lipca...


Zapewne wymagana będzie forma "książki zdrowia".  Testy i to, że w razie potrzeby udzielania pomocy, grecki lekarz ma mieć wgląd w historię pacjenta: czy na coś nie choruje ?  nie jest uczulony na jakiś lek ? nie przyjmuje czegoś, co mogłoby wejść w interakcję z lekiem podanym mu w Grecji ?


Aktualnie transmisja wirusa w Grecji jest już skrajnie niska. Typowo, mamy 2 ofiary i poniżej 10 nowych zakażeń, potwierdzonych testami, dziennie. Za to co kilka dni wydarzy się coś "ekstra" - jakieś miejsce gdzie rażąco nie przestrzegano zasad i tam jest nieco zakażonych i śmierci. Jakiś hotel z "inżynierami i lekarzami", którzy kwarantannę mieli gdzieś.  Jakiś - phi ! - prywatny szpital z trzema zabitymi pacjentami (nie określę tego inaczej) i z zarażonymi  kiludziesięcioma osobami, w tym personelem, a zarażeni lekarzy nie przerywali przyjmowania pacjentów w zewnętrznych przychodniach, choć wiedzieli. Prokurator.

Generalnie - ku zaskoczeniu ogólnemu - prywatne szpitale nie sprawdziły się nam w tej epidemii. Za to te państwowe, choć zawsze pogardzane i niedofinansowane, owszem - zadziałały bardzo dobrze. 

Respiratorów było bardzo mało, ale zawsze znacznie więcej tych gotowych na przyjęcie pacjenta, niż tych już potrzebnych. Grecy faktycznie przestrzegali kwarantanny. A średni czas pobyt w szpitalu, od rozpoczęcia leczenia koktailami lekarstw, do ustąpienia wirusa - 4 dni...   


Czyli wszystko na opak, inaczej niż w Europie, za to bardzo to greckie ;)Wykop Skomentuj38
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości