d...
bez motta
1 obserwujący
8 notek
2651 odsłon
278 odsłon

JAK KŁAMIE MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU. Przemilczany bunt więźniów "zbędny" propagandzie.

Wykop Skomentuj3Jest to jeden z moich komentarzy, więcej danych znajdziecie pod dzisiejszą notką Pani Wiesławy :


KŁAMIE MUZEUM AUSCHWITZ !

 Na tej oto stronie http://auschwitz.org/historia/ruch-oporu/bunty-wiezniow ani słowem nie wspomina się o buncie i zbiorowej ucieczce Greków - Żydów z Grecji, w krematorium nr 4, dnia 7 października 1944.

Rozstrzelano i w inny sposób zamordowano, w ciągu kilkunastu godzin, 450 Greków, a 25 osobom udało się przeżyć. Krematorium nie działałało z tego powodu przez 48 godzin.

Ciekawe, że jest o tym buncie i z ich wspomnieniami osób 20 minutowy film greckiego MSZ, są wydane książki naukowców i wspomnienia...

Pamiętam opowiadanie taty kolegi z pracy, z numerem na przedramieniu, że Niemcy przywieźli raz wielki transport około 10 tysięcy wykończonych już fizycznie "Greków" (wspomina ten więzień), w tak cięzkim stanie fizycznym, że budziło to litość innych więżniów. Zaraz okazało się, że Niemcy tych Greków szczególnie nienawidzili. Toteż stawiano ich często na wielogodzinne apele, "baczność", na mrozie, kto upadał tego zaraz dobijano, zwłoki odsyłano do pieców. Po 2 miesiącach nie żył już prawie żaden z nich - wspominał ten kolega taty. Inżynier Mostostalu, Ośrodek wypoczynkowy w Centniewie... około 1970 ? My "na przyczepkę" - 6 przyczep kempingowych, ale stołówka i sanitarka normalnie.

Otóż następnie, na wycieczce do Auschwitz, lata 70-te, na moje pytanie o Greków, usłyszałem tylko "Nie było Greków w Auschwitz". A teraz to samo widzę na oficjalnej stronie muzeum. Nie było buntu Greków. Naukowcy prowadzący tę placówkę po prostu nie zauważyli. Może Grecy nie odgrywają jeszcze żadnej roli w planach tzw. przedsiębiorstwa Holokaust ?


- tu link do wspomnianego greckiego (też dzisiejszego) artykułu, tam w artykule liczne dane o źródłach informacji:

Newsbeast WEEKEND 0:05 - 13/10/2019

(możliwie dosłownie: Bunt/Powstanie Greków-Żydów w Auschwitz)
.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka