d...
bez motta
1 obserwujący
7 notek
2221 odsłon
217 odsłon

Zaktualizowana miłość Hellady i Rosji. Dodatek do poprzedniej notki.

Wykop Skomentuj5
- dopisałem to wieczorem, ale i wyłączyłem z poprzedniej,porannej notki, by nie zaciemniać tematu głównego:Pamiętam jeszcze także scysję dyplomatyczną: oto Pan Prezydent Putin zażyczył sobie honorowe miejsce w centralnej świątyni, na Agion Oros.
Zwyczajowo przysługuje ono cesarzowi bizantyńskiemu.
W razie nieobecności Basileusa, miejsce to przysługuje Prezydentowi Państwa, ale tylko greckiego.

Prezydent FR, tuż przed uroczystością, objawił nagle wolę, że takie miejsce należy się właśnie jemu.
Na co Grecki Prezydent opuścił towarzystwo i wyjechał /odleciał do Aten.

Ale wkrótce, chyba nawet zaraz potem,  nie wpuszczono do Grecji, nieco spóźnionego na uroczystości religijne głównego wielkorosyjskiego ideologa, Alexandra Dugina, uważanego za mentora Putina.  Najpierw były uroczystości religijne, wiecie Państwo, "tysiąc"lecie rosyjskiego monachizmu. Co nie pasuje ani do Peczerskiej Ławry, w sławnym ROSYJSKIM mieście Kijów. Niemniej kto by tam śmiał... ?  Car przyjeżdża ? Car widocznie ma coś ważnego wreszcie do podpisania ? Może wreszcie o tym gazoprowodzie za 5 mld ? (patrz poprzednia notka). Otóż car NIE MIAŁ NIC DO POWIEDZENIA. Jeszcze się przy tym niemal jąkał... chciał zdaje się - takie były czasy - odwalić jakąkolwiek wizytę zagraniczną do Europy. 

Otóż Gospodin Dugin nie przyleciał był do Hellady carskim środkiem lokomocji i razem z resztą Drogich Gości. Apażdałsia, toteż  dotarł tu zwykłym business class'em, rejsowym.  I zaraz zatrzymano go na lotnisku Makedonia, w Salonikach, powołując się na europejski zakaz wjazdu, za Krym i Donieck, a wydany przez Węgrów.

Dugin wściekły najpierw argumentował podniesionym tonem, że przecież do krajów Zachodu jest normalnie wpuszczany.
Grecy nieugięci: O tu pisze o tym unijna sieć, Pan nie ma do Unii wstępu ! 

Dugin zaczął wymyślać Grecji i grozić, że "pożałuje, popamięta"... Zapewne nagrano go, ale nie ujawniono. Może kiedyś ? archiwa historyczne ?

Potem jeszcze (a to już niedawno, rok temu) Grecy wydalili jeszcze także kilku rosyjskich dyplomatów, za próby korumpowania episkopatu z Aten i wyższych duchownych z Agion Oros. A także urzędników państwowych, z ministerstw, województw i z gmin... - w sprawie bojkotu umowy z Macedonią Północną.

Przedtem nie byłoby to do pomyślenia, ale czasy zmieniają się, przy tym te S-400 dla Turcji...   no cóż ! Przepisy są po to, by je (czasem) rygorystycznie wykonywać.
DOPISANE:
... przypomina się więcej i więcej,  ale to nie książka. Zatem równolegle z drugą wizytą Putina, do Grecji przyjechały także Nocne Wilki. Podróżując aż po Korynt, Olimpię, Spartę  i dalej Peloponez. I ci ludzie pozostawili po sobie najlepsze możliwe wrażenie. 
Nieelegancko byłoby o tym nie wspomnieć.

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka