d...
bez motta
1 obserwujący
7 notek
2221 odsłon
164 odsłony

Rosja zapobiegła wyjściu Grecji z waluty Euro, 2015. - kolejna aktualizacja, nowy świadek.

Wykop SkomentujPo rewelacyjnie brzmiącej informacji prezesa Banku Grecji,  następnie po włączeniu się (bez zaprzeczania) ex- premiera Alexisa Tsiprasa - obaj z przeciwnych sobie obozów, jednak poprawnie i z klasą współpracowali, jako urzędnicy jednego Państwa - włączył się teraz także główny przedstawiciel komunistów z Syrizy.

Nie mam na myśli czerwonego ZSRR-betonu z KPG.  Mówię o rzetelnych, ideowych komunistach z ruchu Syriza, ludziach bezinteresownych.  Nie, no jasne, że także nieco niepoczytalnych ekonomicznie :) 

Następnie owi komuniści wycofali się z sojuszu Syriza i z rządu, po zignorowanym przez rząd jednoznacznym wyniku referendum.
I założyli z założenia nieistotną wyborczo, małą partię Ludowa Jedność.

Ale do rzeczy:
towarzysz Panajotis Lafazanis z pasją wtrącił się właśnie, jako najbliższy świadek - organizator w roku 2015, stałych kontaktów rządu Grecji m.in. z Moskwą.

"Ani on sam nie zwracał się do Putina, w sprawie wydruku banknotów, ani nie uważa, że zwracać mógłby się premier Alexis Tsipras... "

-  tu przypomnę wypowiedź ex-premiera Tsiprasa "znam w tej sprawie wszystkie nazwiska i adresy, ale zupełnie nie o nie chodzi nam w tej chwili. Wszyscy, wszyscy wyciągnąć musimy raczej prawidłowe wnioski [geopolityczne]".-  co jeszcze bardziej potwierdza moją ocenę, że z zapytaniem o dyskretny wydruk nowych Drachm zwrócono się wyłącznie do Białorusi. A wiem, że zwrócono się tam.
A to dopiero albo Łukaszenka albo (raczej) szpiedzy rosyjscy z jego otoczenia,  o wszystkim donieśli byli Putnowi.-  jako zupełną oczywistość ZAUWAŻAM OKOLICZNOŚĆ,  nie "podejrzewam", a zauważam zupełnie oczywistą okoliczność, że  choć po pewnych korektach, Jałta wciąż działa.  


====================================================
Pan towarzysz Lafazanis mówi jeszcze popularnemu, ogólnokrajowemu radiu (Real FM):

Δεν ανέλαβα ποτέ μία τέτοια πρωτοβουλία. Θεωρώ απίθανο να έχει αναδειχθεί από τον Τσίπρα, τον Βαρουφάκη μία τέτοια πρωτοβουλία διότι οι άνθρωποι αυτοί δυστυχέστατα για την Ελλάδα μόλις άκουγαν για έξοδο της χώρας μας από την Ευρωζώνη πάθαιναν σοκ και αλλεργία. Δεν υπήρχε τέτοια περίπτωση»


- Nigdy nie podjąłem takiej inicjatywy. Wydaje mi się nieprawdopodobne, by wyszła od Tsiprasa (premier) lub Warufakisa (minister fianansów) taka inicjatywa gdyż ludzie ci  jak najbardziej nieszczęśliwie dla Grecji ledwie słyszeli o wyjściu naszego kraju z Eurostrefy doznawali szoku i alergii. Nie było takiego zdarzenia... "

- Analizuję. Po pierwsze wspomnianym wszystkim, w tym samemu Lafazanisowi może grozić więzienie, jeśli przyznają się DOSŁOWNIE - muszą mówić omówieniami. Aż nastąpi przedawnienie...


- po drugie: owszem, ja też nie uważam, by taka inicjatywa wyszła wobec DRUKARNI W MOSKWIE.  Można to i przysięgać sądowi... A co innego państwo jakby trzecie - Białoruś i zapytanie ofertowe tam.  Noooo zapytania ofertowe można oczywiście składać, kto komu szkodzi pozyskiwać informacje cenowe ? 

- Oczywiście, że nieszczęśliwie dla Grecji pozostają w tym Euro !  (uważam ja... a kto chce lub nie ma moich info uważa inaczej)

- Oczywiście, że dostawali alergii, widząc co Eurogroup z nimi wyrabia już na samą myśl o ich wyjściu z Euro. Pytali sami siebie "I co dalej ? może oni nas zniszczą ? Może wywalą nas z Schengen i kilka milionów Greków z terytorium Unii ? Może zamkną rynek na nasze benzyny - 13 mld USD eksportu rocznie do Unii, ot tak, z tygodnia na tydzień ? ... . Może nawet zamkną się na usługi naszej floty ?"  -  Patrz notka "z czego żyje Grecja - obalanie mitów" - flota to najważniejsze greckie źródło dochodu, w tym na linii Arabowie - Europa i Chiny Europa i w drugą stronę także. Benzyny to absolutnie najważniejszy grecki eksport, wielokrotnie przewyższający wszystkie pozostałe grupy towarowe, razem wzięte.  - jasne, że dostawali dreszczy !  

- Oczywiście, że nie było zdarzenia, by to do Putina zwracano się... Łukaś to nie Putin, a Mińsk nie Moskwa.  "Euro to jest Hotel California" - podsumował już jesienią 2015 roku, były grecki MF tamtego okresu, czyli do referendum, Jannis Warufakis. 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka