Często chcemy z podróży przywieźć do domu oryginalną pamiątkę, jaką jest roślina, zwierzę albo przedmiot stworzony z egzotycznego gatunku fauny lub flory. Może się okazać, że za taki souvenir przyjdzie nam słono zapłacić, jeśli będzie to produkt z listy zakazanych.
Niższe rachunki za prąd, rozwój przydomowych magazynów energii, otwarcie rynku na nowe modele biznesowe – m. in. te korzyści wynikają ze zmian zaproponowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w projekcie nowelizacji Prawa energetycznego i ustawy o odnawialnych źródłach energii.
Polska stała się największym eksporterem autobusów elektrycznych w UE, wyprzedzając Belgię - wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Zdaniem ekspertów na znaczeniu w najbliższych latach mogą zyskać też autobusy wodorowe.
An...
Do 2043 roku w Bełchatowie zostanie uruchomiona elektrownia jądrowa – poinformował wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. Pierwsze decyzje rządu w tej sprawie - w przyszłym roku.
- Dzięki naszym staraniom rząd podjął uchwałę,...
Niemiecki rząd chce dać przemysłowi samochodowemu miliardy euro na przejście na napędy elektryczne. Kanclerz Angela Merkel zdecydowała o tym na szczycie z przedstawicielami branży motoryzacyjnej - pisze tygodnik "Spiegel".
Dopłaty do aut...
Zwiększenie mocy farm wiatrowych z poziomu 12 GW do co najmniej 60 GW do 2030 roku - to jeden z pomysłów Komisji Europejskiej. Morska inwestycja, która ma pomóc w osiągnięciu neutralności klimatycznej, będzie kosztować ok. 800 mld euro.&...
W 2025 r. globalna produkcja energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, w tym i hydroenergetyki, prześcignie produkcję z węgla - przewiduje Międzynarodowa Agencja Energetyczna.
OZE stanie się tym samym największym światowym źródłem...
Ogromne zainteresowanie programem "Mój prąd" sprawiło, że do jego puli trafiło dodatkowe 100 mln zł. Nabór wniosków trwa do 18 grudnia. Program będzie kontynuowany w 2021 roku.
Osoby, które chciały otrzymać dotację do zakupu instala...
Do 2040 PGE chce mieć na morzu 6,5 GW. Będzie to większość polskich mocy energetycznych pochodzących z wiatru nad Bałtykiem.
Offshore, czyli morskie farmy wiatrowe, to istotny element polityki klimatycznej Unii Europejskiej zmierzającej d...
PGE Baltica, spółka należąca do grupy kapitałowej PGE, wybrała w przetargu ILF Consulting Engineers Polska na wykonawcę dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę przyłącza morskiej farmy wiatrowej Baltica-3 oraz stu...
Do 2030 r. udział źródeł zero i niskoemisyjnych w produkcji ciepła Grupy PGE wyniesie przynajmniej 70 proc. – deklaruje spółka.
Zgodnie z planem przyjętym przez państwa Unii Europejskiej do 2050 r. energetyka państwa członkowskich mu...
Rozpoczął się nabór wniosków w drugiej części programu "Czyste powietrze". W program NFOŚiGW chce zaangażować również gminy, które będą premiowane finansowo za skutecznie składane wnioski.
Narodowy Fundusz Ochrony...
Nasz cel to neutralność klimatyczna w 2050 r. – zapowiedział prezes Grupy PGE Wojciech Dąbrowski podczas prezentacji strategii na najbliższe 30 lat.
Grupa PGE - krajowy producent energii elektrycznej i ciepła, największy wytwórca energi...
PGE Baltica wybrała wykonawcę studium meteorologiczno-oceanograficznego (tzw. met-ocean) dwóch farm wiatrowych: Baltica 2 i Baltica 3.
Partnerami PGE Baltica będą firmy DHI oraz DNV GL. DHI będzie wykonawcą studium dla dwóch z trzech plano...