VERBOTEN Dynamics
VERBOTEN Dynamics Corporation — The US Department of Defense military contractor, State of Nevada, USA.
6 obserwujących
73 notki
27k odsłon
3685 odsłon

O tym, jak superkomputer przegrał ostatnio w szachy.

O tym, jak superkomputer przegrał ostatnio w szachy.
O tym, jak superkomputer przegrał ostatnio w szachy.
Wykop Skomentuj28

Może to wyglądać jak prosty problem szachowy, ale ta łamigłówka może w końcu pomóc naukowcom odkryć, co czyni ludzki umysł tak wyjątkowym i dlaczego komputer nigdy nie może go dopasować.

Może po raz pierwszy udowodnić, że ludzki mózg nie jest po prostu gigantycznym superkomputerem, ale może wykazywać efekty kwantowe znacznie wykraczające poza sferę dzisiejszych wyobrażeń - kontrowersyjną teorię, którą wielu naukowców uważa za niemożliwą.

Problem szachowy został opracowany w celu pokonania sztucznie inteligentnego komputera (AI), ale może być rozwiązany dla ludzi. Naukowcy  zapraszają czytelników na trening, w jaki sposób biały może wygrać, lub zmusić impas, a następnie podzielić się swoim uzasadnieniem.

Następnie zespół ma nadzieję na skanowanie mózgów ludzi w najszybszych czasach lub w interesujących momentach Eureki, aby sprawdzić, czy genezę ludzkiego „wglądu” lub „intuicji” można zauważyć.

image

„Ta pozycja szachowa ma na celu ukazanie różnicy między sztuczną inteligencją (AI) a ludzką inteligencją (HI) i naturą ludzkiego zrozumienia.

„Człowiek, który przez chwilę na to patrzy,„ zobaczy ”, co biały musi, a dokładniej, nie może zrobić, i zużywa bardzo mało energii, aby podjąć decyzję.

„Ale dla komputera łamigłówka wymaga ogromnej liczby obliczeń, o wiele za dużo nawet dla dzisiejszych superkomputerów”.


Powyższa łamigłówka może wydawać się beznadziejna dla białych, z tylko królem i czterema pionkami, ale można losować, a nawet wygrać.

Naukowcy skonstruowali go w taki sposób, aby wprowadzić w błąd komputer szachowy, który normalnie uznałby, że jest to wygrana dla czarnych.

Jednak przeciętny człowiek szachowy powinien widzieć, że remis jest możliwy.

Komputer szachowy walczy, ponieważ wygląda na pozycję niemożliwą, mimo że jest całkowicie legalny.

Trzej biskupi zmuszają komputer do masowego przeszukiwania możliwych pozycji, które szybko powiększą się do czegoś, co przekroczy całą moc obliczeniową na Ziemi.

Ludzie próbujący rozwiązać problem powinni znaleźć spokój i zauważyć, jak powstaje rozwiązanie. Czy pojawił się błysk wglądu? Czy musiałeś chwilę opuścić układankę i wrócić do niej?

Głównym celem jest wymuszenie remisu, chociaż można nawet oszukać czarnego w błąd, który może pozwolić białemu wygrać.


„Jeśli umieścisz tę łamigłówkę w komputerze szachowym, oznacza to po prostu czarną wygraną z powodu liczby elementów i pozycji, ale człowiek spojrzy na to i szybko się dowie, że tak nie jest” 

„Wiemy, że są rzeczy, które ludzki umysł osiąga, a nawet najpotężniejszy superkomputer nie może, ale nie wiemy dlaczego.

„Istnieją obecnie dowody na to, że w biologii zachodzą efekty kwantowe, takie jak fotosynteza lub migracja ptaków, więc może być coś podobnego w umyśle, co jest kontrowersyjnym pomysłem.

„Jeśli dowiemy się, czym ludzie różnią się od komputerów, może to mieć głębokie implikacje socjologiczne. Ludzie wpadają w depresję, gdy myślą o przyszłości, w której roboty lub komputery podejmą pracę, ale być może istnieją obszary, w których komputery nigdy nie będą lepsze od nas, takie jak kreatywność. ”

                                                                    

Jak wygrać z superkomputerem w szachy — cz. DRUGA :                                   

Wykop Skomentuj28
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale