2 obserwujących
4 notki
2997 odsłon
  1906   1

Schyłek feminizmu jaki znamy.

W przeszłości, której już nie ma, życie kobiet było inne.

Musiały wykonywać wiele różnych prac domowych do których należało pranie ręczne, sprzątanie, prasowanie, gotowanie, chodzenie na targ po zakupy, rodzenie i wychowywanie dzieci.

Dziś te czynności przestają być przymusowym składnikiem życia kobiet. Pewne rozwiązania są jeszcze nie na każdą kieszeń, ale myślę że w przyszłości się upowszechnią.

Pralki wyzwoliły kobiety z prania ręcznego. Na początku były pralki Franie. Potem automatyczne.

Kolejna nowinka to suszarki, które wyzwalają od klasycznego suszenia prania, co likwiduje konieczność rozwieszania prania na suszarce.

Odkurzacze automatyczne likwidują potrzebę zamiatania.

Automaty do gotowania wszelkie termo czy lidlomiksy likwidują potrzebę znania świetna gotowania i pilnowania garów. 

Zakupy przez internet wyzwalają od konieczności chodzenia po sklepach z musu. Można chodzić dla przyjemności.

Szkoła i przedszkole oraz internet wyzwalają od zajmowania się dziećmi.

A antykoncepcja wyzwala od nieplanowanych dzieci.

Teraz feminizm zaczyna dotyczyć innych sfer. Np. walka z przemocą seksualną w związkach i poza nimi, prawo kobiet do bycia z mężczyzną, walka o równe zarobki bez względu na płeć.

To nie koniec bo koniec będzie najciekawszy.

Domowe androidy w zależności od opcji będą prasować, wyładowywać i załadowywać czyli to co człowiek musi robić dziś posiadając wcześniej wymienione urządzenia. 

Przewijanie i opieka nad niemowlakiem czyli tzw odchowanie dziecka to będzie rola androidów-nianiek może nawet z twarzą i pewnymi wgranymi cechami mamy.

A rozmową i ciekawymi opowieściami zabawi robót przyjaciel.

Za jakiś czas życie bez androidów będzie niewyobrażalne. Pojawią się nowe postulaty, np. prawo kobiet do posiadania osobistego robota.

Kolejna i chyba ostatnia rzecz, która przychodzi mi do głowy to wspomagany rozród z pomocą urządzeń gdzie dziecko będzie przechodzić swój czas który normalnie by spędziło w łonie matki. Taki zaawansowany inkubator.

Wiele kobiet posiadając taką opcję nie zdecyduje się na kolejną ciążę i poród naturalny. Po pierwszej naturalnej ciąży kobiety mają często dość tego typu doświadczeń. To rozwiązanie będzie dla nich.

Totalne wyzwolenie kobiet z ich dotychczasowych ról spowoduje w końcu i koniec feminizmu. 

Pozostanie być może jakaś forma postulująca powrót do źródeł i wyzwolenie z uzależnienia od technologii ale to już inna opowieść.


Lubię to! Skomentuj75 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości