Głos wójta Jana Bursztyna
"Śmiech to ukrywana prawda o istocie szczęścia człowieka. Jest ona na miarę kosmosu. Czymże będzie wieczne szczęście człowieka, które ludzie oczekują po śmierci? Będzie to nieskończona radość, czyli wieczny śmiech!" - wójt Jan Bursztyn
5 obserwujących
120 notek
27k odsłon
242 odsłony

Wiarygodność PiS-u sprawdzi się w 2020 roku! Miarą będzie sprawa podwyżek cen

Wykop Skomentuj14

.

"Rząd się wyżywi" - pamiętamy te słowa z czasów stanu wojennego.
Dziś w kraju mówi się głośno o podwyżkach żywności i energii. Jeśli do tego dojdzie, to cały mit państwa PiS-u jako "przyjaciela narodu" ulegnie złamaniu.
PiS straci wiarygodność, bo nędza, do której doprowadzą podwyżki odkryje oblicze prawdy: "rząd się wyżywi".


Artykuł pt. "Jak bardzo zdrożeje żywność po podwyżkach cen prądu 2020. Chleb będzie po 8 zł, kiełbasa po 44 zł a butelka wódki za 100 zł?" , opublikowany na portalu Strefa biznesu (link:https://strefabiznesu.pl/jak-bardzo-zdrozeje-zywnosc-po-podwyzkach-cen-pradu-2020-chleb-bedzie-po-8-zl-kielbasa-po-44-zl-a-butelka-wodki-za-100-zl/ar/c3-14656155?fbclid=IwAR1SKUVePToQH_0pKvooZt2yC78s4qPnPmwDmS7PAl2-oyzvFrWgJAoDnEU  ) podaje kilka szczegółów (cyt. z powyższego artykułu):


"Kilogram schabu 56 złotych, kilogram kiełbasy zwyczajnej 44 złote, a krakowskiej parzonej 54 złote, nie mówić już o myśliwskiej po 100 zł za taką samą ilość. Tabliczka czekolady 19 zł, a wedlowskiej z orzechami nawet 26 zł, pół litra wódki czystej 100 zł, wino musujące hiszpańskie codorniu – 280 zł butelka. Ale najważniejsze – kostka zwykłego masła 17,50, a lepszego 21 zł. Kilogram cukru 10,5 zł, a mąki wrocławskiej 6,70 zł. Bochenek chleba zwykłego 8 zł.".

To są ceny jak z czasów tow. Edwarda Gierka. Autor tego artykułu  nie podaje źródła pochodzenia tych wiadomości. Może to jakaś propaganda w ramach kampanii przed wyborczej?  Poczekamy, zobaczmy!

W każdym razie jeśli dojdzie to podwyżek, to kto wytrzyma? Chyba tylko politycy i inni bogacze a ich jest przecież niewielu. A co z  resztą Polaków? Co stanie się z Narodem? 

Państwo zarobi, bo będzie większy pieniądz z podatków, banki się będą radować, bo wpłyną spłaty należności za kredyty?
Nie żyjemy  w tym kraju po to, by płacić podatki , daniny i cierpieć nędzę. Nas się oducza myśleć o tym, że to nasz kraj a nie banków, a może Polacy chcą być słodkimi niewolnikami?

Polacy nie jesteśmy zakładnikami państwa, to państwo ma służyć ludowi, a widać, że jest odwrotnie!
Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka