Głos wójta Jana Bursztyna
"Śmiech to ukrywana prawda o istocie szczęścia człowieka. Jest ona na miarę kosmosu. Czymże będzie wieczne szczęście człowieka, które ludzie oczekują po śmierci? Będzie to nieskończona radość, czyli wieczny śmiech!" - wójt Jan Bursztyn
4 obserwujących
108 notek
24k odsłony
205 odsłon

Skandaliczne zachowanie wójta w czasie epidemii!

Wykop Skomentuj7

Według najnowszych wiadomości lokalnego radia doszło do skandalu przed  urzędem gminy w R. Dziś w niedzielę  miała miejsce interwencja policji, bo wójt Jan Bursztyn na drukarce w urzędzie  wydrukował kilkaset ilustracji i je publicznie rozdawał mieszkańcom.
- Co w tym strasznego, że rozdaję darmowo ilustracje? - zapytał się policjantów.

- Problem nie w tym, że pan rozdaje ilustracje, tylko w tym, że wydrukowano je w urzędzie gminy, co wskazuje na nadużycie - odpowiedział policjant.
- Ta drukarka jest moją własnością prywatną i toner też. Zatem o co chodzi? - powiedział spokojnie wójt.
- No dobrze, ale ta ilustracja jest straszna - zwrócił uwagę policjant.
- Nie odpowiadam za treść artystyczną ilustracji, przecież to reprodukcja dzieła sztuki sprzed przeszło stu pięćdziesięciu lat. Co prawda przedstawia ono piekielną scenę, ale czy w tym kraju piekło nie jest traktowane jako prawdziwe zjawisko. Czy my teraz nie jesteśmy już w piekle i może dlatego warto ludziom o tym przypomnieć?  - zapytał wójt. - Oprócz tego, co w tym złego, że popularyzuję wiedzę o sztuce, czy to też jest zabronione? - dodał.
- Tak, jest to zabronione, bo czyniąc to, nawiązuje pan kontakty z ludźmi, a to już jest groźnie ze względu na epidemię - powiedział policjant.

Wójt Jan Bursztyn został zmuszony do zaprzestania swojej kulturalnej działalności i być może dostał mandat, ale jakoś nikt tego nie potwierdził.
Jak widać, obecna sytuacja niszczy wszystko, nawet zjawiska i działania kulturalne.


Co zatem przestawiała ta ilustracja? To scena piekła według "Boskiej komedii" Dantego, to reprodukcja obrazu Gustave  Doré pt. "Dante i Wergiliusz w dziewiątym kręgu piekła", namalowanego w 1861 roku (ze zbiorów  Musée Komunalne de Bourg-en-Bresse).

.

image

Gustave Doré, "Dante i Wergiliusz w dziewiątym kręgu piekła", 1861 r. (ze zbiorów Musée Komunalne de Bourg-en-Bresse), il. z domeny publicznej


Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura