Głos wójta Jana Bursztyna
"Śmiech to ukrywana prawda o istocie szczęścia człowieka. Jest ona na miarę kosmosu. Czymże będzie wieczne szczęście człowieka, które ludzie oczekują po śmierci? Będzie to nieskończona radość, czyli wieczny śmiech!" - wójt Jan Bursztyn
5 obserwujących
142 notki
31k odsłon
194 odsłony

Amerykanie sikają, a Polacy po nich sprzątają!

Wykop Skomentuj19

- Oj, Polaki, Polaki! - zaczął rozmowę Gieorgij Omleńczuk z Białorusi, który dziś rano miał coś do załatwienia w urzędzie gminy i ni stąd, ni zowąd zobaczywszy wójta Jana Bursztyna, głośno niby do siebie mówił. - Amerykanie sikają na pomniki waszych bohaterów, a wy lojalnie chcecie po nich posprzątać. Wygląda to na tanie niewolnictwo! U nas na Białorusi to by nie sprzątali, a ino kazali łotrów ukarać i naprawić szkody na ich koszt. Ot, to różnica teraz taka między narodami słowiańskimi. Jedni, kiedyś pany byli a dziś niewolnicy, a drudzy kiedyś niewolnicy byli, a dziś są wolni od Ameryki, korporacji, karteli i koncernów łącznie z bankami. Wy macie długi na 150 lat do spłacenia, a my nie mamy. Wy gadacie ciągle o wolności, a jej nie macie, bo długi to rodzaj zniewolenia. My o wolności nie gadamy, bo ją mamy, bo nie mamy długów! Biedne pany polskie! 
Usłyszał to wójt i ze wstydu spuścił głowę. Nawet sekretarka, głupia Jolka, studiującą nie wiadomo po co teologię zaocznie na koszt gminy, zbladła z wrażenia. Takie czasy!  

Rozmowę nagrałem przypadkowo, ale G.Omleńczuk nie sprzeciwił się jej opublikowaniu, prosząc, aby nie dodawać żadnych zbędnych komentarzy.
Dla niezorientowanych w temacie przypominam, że o tych skandalicznych wydarzeniach jest mowa m.in. w wiadomościach internetowych, np. link: https://niezalezna.pl/332886-polonia-odnowi-pomnik-kosciuszki-duda-zawsze-mozna-na-was-liczyc
Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale