Głos wójta Jana Bursztyna
"Śmiech to ukrywana prawda o istocie szczęścia człowieka. Jest ona na miarę kosmosu. Czymże będzie wieczne szczęście człowieka, które ludzie oczekują po śmierci? Będzie to nieskończona radość, czyli wieczny śmiech!" - wójt Jan Bursztyn
4 obserwujących
118 notek
26k odsłon
559 odsłon

Granica między bluźnierstwem a awangardą. Refleksja nad aktem areligijnym dzieciaka

Wykop Skomentuj25

Żyjemy ze wszech miar w dziwnym świecie i jeszcze dziwniejszym kraju, potocznie i tradycyjnie zwanym chrześcijańskim!
Około 400 tysięcy ludzi jest tu bezdomnych i żyje w nędzy, a tu najważniejszym problemem jest jakiś trzynastolatek (czyli dziecko jeszcze), który z nieznanych publicznie bliżej powodów nie potraktował tzw. komunii św. zgodnie z rytuałem.

A to, że ok. 400 tysięcy ludzi tej zimy będzie w tym chrześcijańskim naszym kraju marznąć i głodować, to nikogo nie obraża, ani Nieba, ani z boskiego namaszczenia kapłanów i wszelkich bigotów oraz dewotów w pozytywnym i innym znaczeniu - wszyscy milczą, bo cierpieć trzeba! A i porządek musi być - ten niebiański i ten ziemski, bo bez kary i nędzy na tym padole łez nie ma nic racji bytu w sferze religijnej.
Czy istnieje związek między czynem owego dzieciaka a bezdomnymi? Związku nie ma, ale te powyższe sprawy wskazują, że najważniejsze w chrześcijaństwie powinno być miłosierdzie, bo o nie tu chodzi.
Nie okazuje się miłosierdzia bezdomnym, tłumacząc, że zawsze i wszędzie na świecie są biedni i nie okazano miłosierdzia temu dziecku, bo od razu wezwano policję - o to mi chodziło w tej notce! 

Religia, którą nie stać zawsze i wszędzie na miłosierdzie nie jest religią od Boga, lecz mizernym wymysłem człowieka i czasami bajecznym, jak większość dziwnych dogmatów!

A co na to Kościół - nasza Mater et Magistra odnośnie tego trzynastolatka?

- Zachowanie księży w Bełchatowie było nie na miejscu - powiedział ks. Paweł Kłys, rzecznik Archidiecezji Łódzkiej. Chodzi o sprawę 13-latka, który podczas mszy w Bełchatowie wypluł hostię, na co księża zareagowali wezwaniem policji ( cytat na podstawie artykułu, zob. link: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/kuria-komentuje-wezwanie-przez-ksi%c4%99%c5%bcy-policji-do-ch%c5%82opca-kt%c3%b3ry-wyplu%c5%82-hosti%c4%99-sytuacja-ich-przeros%c5%82a/ar-AAJPS0E?li=BBr5MK7 ).

A więc Wielebny i Czcigodny Blogerze, zanim będziesz się męczyć z powodu mojego tekstu, to przeczytaj, co o tym zdarzeniu sądzi Kościół ( zob. wyżej)! 

.

Postscriptum

Autor nie jest ateistą, tylko emocjonalnie reaguje na hipokryzję! Tzw. akt areligijny nie należy mylić z tzw. aktem antyreligijnym. "Niebo" z małej litery jako obszar atmosferyczny i "Niebo" z dużej litery jako kraina boskiego szczęścia - wyjaśnienie aut.


Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo