0 obserwujących
11 notek
4590 odsłon
124 odsłony

Spadła polska CASA C 295... Kiedy skończy się polski Bantustan?

Wykop Skomentuj2

Nie ma jeszcze oficjalnych potwierdzonych informacji ile osób zginęło, prawdopodobnie 18. I prawdopodobnie pośród nich kilku dowódców Eskadr Lotnictwa Taktycznego i Baz Lotniczych. Wracających - co za paradoks - z konferencji o bezpieczeństwie lotów...

Wyniki dochodzenia poznamy zapewne dopiero za kilka tygodni, i do tego czasu należałoby wstrzymać się z ocenami tego zdarzenia (na marginesie - to co wyprawiają od kilkudziesięciu minut nasze media, przechodzi absolutnie wszelkie pojęcie).

CASA C 295 to najnowocześniejszy i najbezpieczniejszy samolot transportowy w Wojsku Polskim i jeden z najnowocześniejszych samolotów transportowych średniego zasięgu na świecie. To pierwsza katastrofa tego modelu od początku jego produkcji.

Doszło do tragedii. Bolesne jest to, że obojętnie jakie nie byłyby jej przyczyny, dopiero śmierć kilkunastu wysokich oficerów i pilotów spowoduję w końcu realną dyskusję o tym, jak wielkie zaniedbania od wielu lat toczą MON. Jeśli ją w ogóle spowoduje.

Pamiętam jak swego czasu jeden z dziennikarzy zajmujących się tą tematyką opowiadał, że gdy przychodzi do przetargów na sprzęt bojowy w Polsce, nasz amerykański sojusznik wysyła tu swoich najlepszych specjalistów od wojskowych przetargów... w Afryce. Tu ponoć rządzą podobne prawa. Taki polski Bantustan.

Tyle, że tutaj nie chodzi o to kto wziął parę milionów na lewo. Tu chodzi o Hummery bez opancerzonej podłogi na zaminowanych bezdrożach Iraku i Afganistanu (tzw. bunt w armii - sic!), o odkonserwowane Herculesy wprost z pustyni, i tym podobne smaczki, czekające na potencjalnych obrońców Ojczyzny. Ale kto by się nimi przejmował?

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale