ZZRKORONA ZZRKORONA
30
BLOG

Protest niewykluczony. 10 sierpnia rozmowy z Ministrem Rolnictwa.

ZZRKORONA ZZRKORONA Polityka Obserwuj notkę 2

1 sierpnia ZZR KORONA zwrócił się (kolejny raz) do Ministra Rolnictwa o spotkanie, powołując się na wypowiedzi kierownictwa resortu rolnictwa o otwartości na dialog. Tym razem resort już nie zignorował i zaproponował dwustronne spotkanie 10 sierpnia br.

Związek domaga się m.in. dla hodowców trzody chlewnej wyrównań z tytułu utraconych dochodów za I kwartał 2022 r. w związku z ASF (doszło do naruszenia zasady prawnej, iż prawo nie działa wstecz) a także przyjęcia przez radę ministrów rozporządzenia ws. udzielenia pomocy dla mikro, małych i średnich firm skupowych, które kupiły rzepak w 2022 roku. Upadek lub ograniczenie działalności przez te firmy, miałoby fatalne skutki dla całego rolnictwa. Związek wyręczył resort przygotowując stosowny projekt rozporządzenia wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji. Ponadto ZZR KORONA oczekuje wykładni niektórych przepisów, które budzą wątpliwości rolników.

Będzie to twarde spotkanie - zapowiada Daniel Alain Korona, pełnomocnik ZZR KORONA i precyzuje - Jeżeli nasze postulaty nie zostaną uwzględnione, to nie wykluczamy akcji protestacyjnej Związku. Ale mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia.

ZZRKORONA
O mnie ZZRKORONA

https://zzrkorona.blogspot.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka