Hit na remis. Legia nie uczy się na błędach, Pogoń wygranym tego tygodnia

Redakcja Redakcja Ekstraklasa Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
W sobotnim meczu 23. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Legia Warszawa zremisowała u siebie z Pogonią Szczecin 1:1. To trzeci z rzędu ligowy mecz stołecznej ekipy bez zwycięstwa. "Portowcy" natomiast pozostają niepokonani od 1 grudnia.

Legia - Pogoń. Starcie pretendentów do mistrzostwa

W pierwszej połowie najważniejsze wydarzenia miały miejsce na jej początku. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w siódmej minucie, kiedy obrońca Pogoni Danijel Loncar doznał urazu głowy po zderzeniu z własnym bramkarzem i napastnikiem Legii Blazem Kramerem.

26-letni Chorwat przez kilka minut był opatrywany, a następnie zabrano go na noszach do karetki i odwieziono do szpitala na badania.

Legia prowadziła grę, dłużej utrzymywała się przy piłce, a najbliżej gola była w 18. minucie, gdy po rzucie rożnym w słupek trafił Portugalczyk Yuri Ribeiro. Pogoń bezskutecznie próbowała się odgryzać strzałami z dystansu.

Legia popełnia wciąż te same błędy

W drugiej połowie kibice zobaczyli bramki. W 49. minucie prowadzenie Legii dał Paweł Wszołek, który po zagraniu Josue z bliska głową skierował piłkę do siatki.

Wydawało się, że gospodarze wszystko mają pod kontrolą, ale w 60. minucie piłkę w środkowej części boiska stracił Szwajcar Marco Burch i Pogoń wyprowadziła zabójczą kontrę. W swoim stylu lewą stroną pobiegł Kamil Grosicki, który następnie zagrał do Efthymisa Koulourisa, a Grek z bliskiej odległości doprowadził do remisu.

Do końca spotkania żadna z drużyn nie stworzyła już dogodnej okazji do zdobycia bramki.

W tabeli Pogoń jest trzecia, a do prowadzącego Śląska Wrocław traci pięć punktów. Piątą Legię od lidera dzieli siedem punktów.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Paweł Wszołek (49), 1:1 Efthymis Koulouris (60).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Josue, Tomas Pekhart. Pogoń Szczecin: Linus Wahlqvist, Leonardo Koutris.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 25 126.

Legia Warszawa: Dominik Hładun - Marco Burch, Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek, Bartosz Kapustka, Juergen Elitim, Patryk Kun (72. Ryoya Morishita) - Josue (87. Gil Dias), Blaz Kramer (87. Tomas Pekhart), Marc Gual.

Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist, Danijel Loncar (12. Leo Borges), Mariusz Malec, Leonardo Koutris - Wahan Biczachczjan (60. Alexander Gorgon), Joao Gamboa, Rafał Kurzawa, Fredrik Ulvestad, Kamil Grosicki (90+1. Marcel Wędrychowski) - Efthymis Koulouris.

n/z: Zawodnik Pogoni Szczecin Efthymios Koulouris (C) cieszy się z bramki zdobytej w meczu 23. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy z Legią Warszawa, 2 bm. (js) PAP/Leszek Szymański