Salon24 news, 19 marca 2017 r.

Stoch wygrał konkurs lotów, Kraft cykl Raw Air

432 0 0 A A A
Radość Kamila Stocha z tryumfu, fot. PAP/EPA/Terje Bendiksby

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Vikersund. W całym cyklu Raw Air, rozgrywanym na czterech norweskich obiektach, zajął drugie miejsce, ustępując Austriakowi Stefanowi Kraftowi.

Stoch zmniejszył też do 31 punktów stratę do Krafta w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dziś bowiem Austriak zajął dopiero piątą lokatę. Do zakończenia rywalizacji o Kryształową Kulę pozostały dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy w Planicy.

Stoch, który był najlepszy także w piątkowym prologu, oddał w niedzielę dwa dalekie skoki, osiągając 238,5 oraz 237 m. Wyprzedził japońskiego weterana Noriakiego Kasai oraz Austriaka Michaela Hayboecka.

Najgroźniejsi rywale Polaka w drugiej serii zawiedli - Kraft uzyskał tylko 215 m, a prowadzący na półmetku zawodów i w całym cyklu Raw Air Andreas Wellinger wylądował na 166. metrze. Niemiec spadł w konkursie na 18. pozycję.

Maciej Kot był 14., Dawid Kubacki, który w drugiej serii pobił rekord życiowy (232 m), awansował na 17. miejsce, a Piotr Żyła - na 23.