Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
56 obserwujących 3185 notek 7109939 odsłon
Salon24 news, 10 czerwca 2017 r.

Donald Trump odwiedzi nasz kraj 6 lipca. "Polska ważnym partnerem USA"

1115 112 0 A A A
Donald Trump fot.  PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Donald Trump fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Polsce pokazuje, że Polska jest ważnym sojusznikiem USA i ważnym partnerem w ramach NATO - mówili szef MSZ Witold Waszczykowski i szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Biały Dom potwierdził, że prezydent Trump odwiedzi Polskę przed przypadającym w lipcu w Niemczech szczycie G20. Prezydent USA najprawdopodobniej złoży wizytę w Warszawie, ale szczegóły są nadal ustalane.

- 6 lipca prezydent USA Donald Trump złoży wizytę w Polsce na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. Rozmowy na ten temat trwały przez ostatnie tygodnie i nabrały przyspieszenia po spotkaniu prezydentów na majowym szczycie NATO - powiedział Szczerski.

Prezydencki minister dodał, że w trakcie wizyty dojdzie do spotkania prezydentów USA i Polski, a także liderów państw Trójmorza, którzy będą uczestniczyć w szczycie w Polsce. "Wizyta potwierdzi nieugięte zaangażowanie USA do współpracy z jednym z naszych najbliższych sojuszników w Europie i podkreśli, że priorytetem administracji jest wzmocnienie wspólnej obrony w ramach NATO" - głosi oświadczenie Białego Domu.

Jak podkreślono w oświadczeniu, liderzy przedyskutują szereg kwestii, pogłębiając sojusz, który oparty jest na wspólnych wartościach i wspólnych interesach. "Podczas wizyty w Polsce prezydent USA wygłosi ważne przemówienie i będzie obecny podczas szczytu państw Trójmorza, aby pokazać nasze silne więzi z Europą Środkową" - czytamy w oświadczeniu.

źródło: PAP

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @JESTNADZIEJA Wdarła się pomyłka, za którą przepraszamy. Poprawiliśmy
  • @ALTERNEMO Szanowny Panie: "Czy skrót GW pod artykułem wskazuje na przedruk z Gazety...
  • @WIESŁAWA Chyba nastąpiło przesłyszenie, za co Szanownych Czytelników przepraszam

Tagi

Tematy w dziale Polityka