Siłaczka Siłaczka
426
BLOG

ADE POLENLAND

Siłaczka Siłaczka Polityka Obserwuj notkę 5

Słyszeliście o tym? Rok 2015 w Niemczech planowany jest jako "70. rocznica WYZWOLENIA OD NAZIZMU". No tak..pomyslałam sobie, wszakże Niemcy walczyli z nazistami  od zawsze....mają co świętować..  Oni byli przecież największymi ofiarami nazizmu - czyż nie tak grzmiał  ostatnio w Normandii w swym przemówieniu przywódca najbardziej wsławionego w walce narodu?  A jednak pomyślałam.. zaraz. Moment. To przecież jest taka swoista schizofrenia sterowana, taka bardzo przebiegła polityka historyczna niemiecka, zrzucenie winy, nawet wiadomo na kogo - stąd te polskie obozy koncentracyjne, propagandowy serial, uporczywie powracające błędy dziennikarskie, pomijanie polskich ofiar obozów... i macie całą układankę...no i oczywiście - Polska a nie Niemcy wypłacająca odszkodowania za holocaust
genialne
a to sie dzieje na naszych oczach
i w Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych 14 czerwca - nie ma tam na terenie
byłego obozu KL Auschwitz  polskiej flagi, ani władz ani mediów ogólnopolskich.Pomimo tylu wysylanych zaproszeń.Nie ma zapraszanych przedstawicieli ambasad ( oni to sa na paradzie równości..) Nie ma silnej polskiej dyplomacji ani mądrej polskiej polityki historycznej..
Ech...Czy Wy tego nie widzicie?
Walczyć trzeba -aktywnie! Nikt za nas tego nie uczyni. Dzis mam dla Was - ważne zadanie -proszę - podpisujcie ten list.

LIST OTWARTY UCZESTNIKÓW UROCZYSTOŚCI NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI 14 CZERWCA 2014 R.

Oświęcim, 14 czerwca 2014r.

List otwarty uczestników obchodów 74. Rocznicy deportacji do KL Auschwitz pierwszego transportu polskich więźniów politycznych

W trakcie posiedzenia Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej prowadzonego pod przewodnictwem Władysława Bartoszewskiego, które odbyło się w dniach 10 – 11 czerwca 2014r. w Oświęcimiu, dr. Piotr M.A. Cywiński Dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau podkreślając wagę zbliżającej się 70. rocznicy wyzwolenia obozu, mówił:

„Rok 2014 jest tak naprawdę rokiem rocznic przygotowujących nas do rocznicy wyzwolenia Auschwitz. W tej chwili obchodzimy 70. rocznicę transportów Żydów z Węgier. W sierpniu obchodzić będziemy 70. rocznicę likwidację tzw. Zigeunerfamilienlager, 70. rocznicę transportów przywożonych z likwidowanego getta w Łodzi, a także rocznicę transportów Polaków z objętej powstaniem Warszawy. Natomiast w październiku minie 70 lat od buntu więźniów Sonderkommando. Te wszystkie wydarzenia wyznaczają nam symboliczną ścieżkę przygotowań do uroczystości 27 stycznia 2015 r.”

Nie znajdujemy wytłumaczenia dla faktu pominięcia w wywodzie określonym przez autora jako „symboliczna ścieżka przygotowań do uroczystości 27 stycznia 2015 roku” - 14 czerwca 1940 i 74. rocznicy deportacji do KL Auschwitz pierwszego transportu polskich więźniów politycznych. 14 czerwca 1940 roku nie tylko jest uznawany przez historyków za początek powstania KL Auschwitz, ale także stanowi bezsporny fakt historyczny ukazujący początek gehenny i eksterminacji narodu polskiego. W ciągu pierwszych dwóch lat funkcjonowania KL Auschwitz - to głównie Polacy byli w nim więzieni. W sumie do KL Auschwitz deportowano około 150 tys. naszych rodaków, z których około 75 tysięcy poniosło męczeńską śmierć. Polacy stanowili po Żydach drugą co do wielkości grupę ofiar.

Jesteśmy przekonani, że Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu – powinno w sposób szczególnie wrażliwy stać na straży prawdy historycznej i rzetelnego przekazu o KL Auschwitz w Polsce i na Świecie, w szczególności w związku z pojawianiem się w światowych mediach krzywdzących stereotypów i nieprawdziwych przekazów na temat Polski i Polaków w okresie II wojny światowej.

Oczekujemy, że w przyszłości zarówno data 14 czerwca 1940 rok, jak i deportacja pierwszego transportu polskich więźniów politycznych do KL Auschwitz, a także polski wymiar Auschwitz będzie przez PMAiB w należyty sposób eksponowany i propagowany, a obchody rocznicowe 14 czerwca organizowane wysiłkiem społecznym przez krewnych polskich ofiar spotkają się wreszcie z życzliwością i otwartością w szczególności, że 14 czerwca na wniosek Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich decyzją Sejmu RP jest ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych.

Podpisy mozna składać tu:  - w komentarzach pod zdjęciem https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1500124690219392&set=a.1430899527141909.1073741828.1430823247149537&type=1&theater !

Tysiące polskich patriotów - uznanych za wrogów Niemiec - poniosło męczeńską śmierć pod Ścianą Straceń niemieckiego KL Auschwitz. Ignorowane przez polskich polityków i media uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych odbywają się w tym miejscu co roku, 14 czerwca. Obraz Władysława Siwka, więźnia Auschwitz nr P-5826.
 
Działajmy! W każdy możliwy sposób. Bezczynnie nie wolno stać i na to patrzeć, jak zmieniają nam historię, jednoczesnie ograniczając naukę historii w szkołach.Tracimy Polske...bez walki?

A tu zapewne Niemcy walczą z nazistami...

 
 
Siłaczka
O mnie Siłaczka

Tylu moich Przodków zginęło za Polskę - nie chce stąd wyjeżdżać!

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka