Ewa Pióro Ewa Pióro
606
BLOG

Czy warto się angażować w pracę? Fragment poradnika Salonowiczów

Ewa Pióro Ewa Pióro Praca Obserwuj temat Obserwuj notkę 10

W kontakcie bezpośrednim z pracodawcą zostaną ocenione Twoja wiarygodność, lojalność, motywacja do pracy, pracowitość, cierpliwość, umiejętność adaptacji w nowym zespole, gotowość uznania panującej hierarchii, łatwość rozumienia zadań i celów, Twoje oczekiwania finansowe. To ostatecznie zadecyduje, czy zostaniesz zatrudniony. A potem także, jak długo uda Ci się utrzymać to miejsce pracy. Dlatego też powinieneś nieustannie pracować nad rozwojem własnej osobowości. Czy wierzysz w to, co mówisz innym? Skąd czerpiesz siłę? Jak się motywujesz do życia, pracy, nauki? Jak kształtujesz relacje z innymi? Jak szybko jesteś w stanie rozpoznać, o co w danym zespole chodzi, jakie są nieformalne reguły rządzące tym środowiskiem? Czy potrafisz się dostosować? Czy potrafisz przyjąć miejsce, które wyznaczy Ci grupa? Czy potrafisz przyjąć odpowiedzialność? Jak kierujesz emocjami swoimi i innych?

Pozwól, że przytoczymy Ci przykład klienta Ewy, kierownika działu sprzedaży, który pod nieobecność właściciela zarządzał firmą. Pewnego zimowego dnia, gdy zauważył, że w korytarzu jest pełno błota naniesionego z zewnątrz, chwycił mopa i zaczął sprzątać. Do firmy stale przychodzą klienci i pan Krzysztof słusznie uznał, że nie wypada, by podłoga była brudna. Jego troska wzbudziła jednak zdziwienie księgowej, której zdaniem nie musiał tego robić, ponieważ… szef już wyszedł i tego dnia na pewno nie wróci do firmy. Na taką uwagę pan Krzysztof nie mógł nie zareagować i postanowił zadrwić z księgowej: „Wie pani, mam wrażenie, że to pani w coś wdepnęła i naniosła. Strasznie śmierdzi. Nie chciałem jednak robić pani przykrości i dlatego sam po pani sprzątam.” „Naprawdę?” – zdziwiła się kobieta i zaczęła oglądać swoje buty – „To bardzo przepraszam, ale to musiał być chyba ktoś inny. Bardzo panu dziękuję, że pan wyciera podłogę”. No cóż, i tak niczego nie zrozumiała, stwierdził pan Krzysztof. A Ty – czy zrozumiałeś, dlaczego przytoczyliśmy właśnie tę historię?

 

Powyższy tekst to fragment mojej i Pawła Burdzego książki "Jak znaleźć pracę i nie zgubić po drodze siebie", strona 36, pozostałe fragmenty w poprzednich postach
Książka dla wszystkich, którzy szukają pracy lub chcieliby ją zmienić. Jak pokonywać  niepowodzenia w staraniach o pracę? Jak rozpoznać potrzeby pracodawcy i skutecznie pokazać swoje atuty? Czym kierują się pracodawcy i rekruterzy? Co zrobić, gdy brak odzewu na dziesiątki wysłanych CV? Konkretne rady i wskazówki mocno osadzone w  realiach polskiego rynku pracy.
Premiera: 3 listopada

000

pp

Ewa Pióro
O mnie Ewa Pióro

Empatyczna - postrzegam świat oczami kandydatów i pracodawców, wspieram jednych i drugich w rozwoju. . :0) . "Nawet najciekawszą dyskusję można stłamsić pieprzeniem." - nieznany cytat blogerki

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo