Stefan Hambura Stefan Hambura
2727
BLOG

Wniosek do Premiera Tuska (Smoleńsk)

Stefan Hambura Stefan Hambura Polityka Obserwuj notkę 9

 

Prezes Rady Ministrów RP

Donald Tusk

Al. Ujazdowskie 1/3

 

00-583 Warszawa

Polen

 

 

 

 

 

 

wysłano faksem i listem                                                         Berlin, 30.05.2012 r.

 

 

2924/10                                                                   

Katastrofa w ruchu powietrznym w dniu 10.04.2010 r.

 

Szanowny Panie Premierze,

 

jako pełnomocnik rodzin Anny Walentynowicz i Stefana Melaka składam następujący wniosek na ręce Pana Premiera:

 

WNIOSEK

O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ

 

Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 roku (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) oraz w związku z wydaniem przez Prezesa Rady Ministrów zarządzenia nr 28 z dnia 11 kwietnia 2010 roku w sprawie powołania międzyresortowego zespołu ds. koordynacji działań podejmowanych w związku z tragicznym wypadkiem lotniczym pod Smoleńskiem, niniejszym wnoszę o udzielenie informacji:

1.    Kto imiennie i w jakim zakresie sprawował nadzór nad działaniem ABW, AW, SKW i SWW w ramach funkcjonowania przedmiotowego zespołu?

2.    Jaki był konkretnie zakres i podział kompetencji w związku z nadzorem nad poszczególnymi służbami w przypadku, gdy wykonywany był on przez więcej niż jedną osobę?

3.    Czy do uczestniczenia w pracach zespołu zaprosił Pan innych ministrów, aniżeli ci, o których mowa w § 3 pkt 3 przedmiotowego zarządzenia? Jeśli tak, to których?

4.    Czy do uczestniczenia w pracach zespołu zaprosił Pan osoby, o których mowa w § 4 pkt 2 zarządzenia? Jeśli tak, to jakie i jakimi względami się Pan kierował przy ich doborze?

5.    Czy harmonogram prac zespołu jest jawny? Jeśli jest objęty klauzulą niejawności, proszę podać, kto i kiedy ją nałożył.

6.    Jeśli harmonogram jest jawny, proszę o podanie terminów i programu posiedzeń zespołu z uwzględnieniem wniosków zgłaszanych przez członków zespołu.

7.    Czy posiedzenia zespołu odbywały się w innym miejscu niż Kancelaria Prezesa Rady Ministrów? Jeśli tak, to gdzie i jaka przesłanka stanowiła uzasadnienie dla takiego rozwiązania?

8.    Czy w ramach działania zespołu powołano grupy robocze dla zbadania i opracowania ocen określonych problemów? Jeśli tak, to jakie grupy robocze powołano, kiedy się zbierały, jaki był przedmiot ich działania, kto wchodził w ich skład, jakie ustalenia poczyniły i co się z nimi stało?

 

Wnoszę nadto o przesłanie na adres mojej kancelarii kopii całości dokumentacji dotyczącej powyższego zespołu oraz powstałej w związku z jego funkcjonowaniem.

 

Z wyrazami szacunku

 

 

Stefan Hambura

Rechtsanwalt

zajmuje się stosunkami polsko-niemieckimi oraz prawem wspólnotowo-unijnym tzw. prawem europejskim

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka