Ludwiq Ludwiq
626

Polska prowadzi w grupie D

Ludwiq Ludwiq Rozmaitości Obserwuj notkę 6

Po wysokim zwycięstwie 7:0 na drużyną Gibraltaru zostaliśmy liderami grupy D. Wydawało się, że po bramce Grosickiego w 10 minucie czeka nas spacerek z piłkarskim nowicjuszem i następne gole są kwestią czasu. Jednak w pierwszej połowie Gibraltarczycy po stracie gola zaczęli coraz śmielej grać, dobrze się ustawiali a my jak zwykle mieliśmy dużo kłopotu z wyprowadzeniem ataku pozycyjnego. W drugiej połowie od początku zaatakowaliśmy czego efektem były kolejne bramki. Najpierw Grosicki wpadł w pole karne Gibraltaru, położył dwóch obrońców, bramkarza i spokojnym strzałem ustalił wynik na 2:0.

Kamil Grosicki (nr 11) cieszy się po strzeleniu pierwszej bramki dla Polski.

Trzecią i czwartą bramkę dla Biało-Czerwonych strzelił snajper Bayernu Monachium, Robert Lewandowski. Najlepszy strzelec Bundesligi z ubiegłego sezonu kryzys w reprezentacji ma już chyba za sobą. Piąte trafienie było autorstwa Łukasza Szukały, który najwyżej wyskoczył po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzałem głową zdobył kolejną bramkę dla Polski. Szóste i siódme trafienie to dzieło naszego kapitana Roberta Lewandowskiego. Cztery gole w wykonaniu zawodnika Bayernu pokazuje, że jest w wyśmienitej formie. Druga połowa pokazała, że potrafimy skutecznie grać i powinniśmy bez problemu awansować do turnieju finałowego mistrzostw Europy we Francji w 2016 roku.

Strzelec czterech goli - Robert Lewandowski.

Gibraltar - Polska 0:7 (0:1)

Bramki: Robert Lewandowski (50-głową, 53, 86, 90+1), Kamil Grosicki (11, 48), Łukasz Szukała (58-głową).

Sędzia: Stefan Johannesson (Szwecja).

Żółte kartki: Gibraltar - David Artell; Polska - Mateusz Klich, Kamil Glik.

Gibraltar: Perez, Artell (88. Payas), Wiseman, J. Chipolina, R. Chipolina, K. Casciaro (63. Priestley), Walker, Casciaro, Perez, Bado (46. Gosling), Casciaro.

Polska: Szczęsny, Wawrzyniak, Szukala, Glik, Olkowski, Grosicki (79. Starzyński), Rybus, Klich (72. Mączyński), Krychowiak, Lewandowski, Milik (72. Sobota).

Nasi rywale z grupy D również dzisiaj grali. W Thibilisi Gruzja podejmowała drużynę Irlandii. Świetnie rozpoczęli mecz piłkarze trenera Martina O'Neila, którzy pierwsi zdobyli gola a do bramki trafił Aiden McGeady w 24 minucie. Gruzini wyrównali w 38 minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Tornike Okriashvili, piłkarz belgijskiego Genk. Tak więc po pierwszej połowie był remis 1:1 ale Irlandczycy nie zadowolili się jednym punktem. W końcówce meczu Aiden McGeady przechylił szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny i dzięki bramce strzelonej w 90 minucie Irlandia wywiozła z Thibilisi cenne trzy punkty.

Bohater meczu - Aiden McGeady.

Gruzja – Irlandia 1:2 (1:1)
Okriashvili 38′ – McGeady 24′, 90′

Składy:

Gruzja: Loria (Kvaskhvadze)– Kvirkvelia, Khubutia, Kashia, Lobzhanidze, Kverkvelia, Kankava, Daushvili, Ananidze (Targamadze), Okriashvili (Mchedlidze), Gelashvili

Irlandia: Forde – O’Shea, Coleman, Ward, Willson, McGeady, Quinn (Brady), Whelan, McCarthy, Keane (Long), Walters

W trzecim meczu naszej grupy mistrzowie świata po pierwszej połowie prowadzili 1:0 po strzale głową Thomasa Muellera. Po zmianie stron Szkoci rzucili się do odrabiania strat i efektem tego była bramka strzelona w 66 minucie przez piłkarza angielskiego Watford Football Club Ikechi Anyę po fenomenalnym kontraataku drużyny gości. Cztery minuty później ponownie Mueller z 5 metrów pokonał Marshalla. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Niemiec 2:1.

Thomas Mueller zapewnił Niemcom zwycięstwo w meczu ze Szkocją.

Niemcy - Szkocja 2:1 (1:0)

Bramki: Thomas Mueller (18, 70) - Ikechi Anya (66)

Czerwona kartka: Charlie Mulgrew

Sędzia: Svein Oddvar Moen (Norwegia)

Niemcy: Neuer (K) – Rudy, Höwedes, Boateng, Durm – Kroos, Kramer – Götze, Reus (90+2' Ginter), Schürrle (84' Podolski) – Müller

Szkocja: Marshall – Hutton, R.Martin, Hanley, Whittaker – Morrison, D.Fletcher (K) (59' McArthur), Mulgrew, Bannan (58' S. Fletcher), Anya – Naismith (82' Maloney)