Ludwiq Ludwiq
462

Remis ze Szkocją

Ludwiq Ludwiq Rozmaitości Obserwuj notkę 13

Po historycznym zwycięstwie nad Niemcami nasi piłkarze zremisowali 2:2 z dobrze dysponowanymi Szkotami. W spotkanie z mistrzami świata zawodnicy Adama Nawałki włożyli zbyt dużo sił aby dzisiaj wygrać z The Tartan Army. Poza tym waleczni Wyspiarze wysoko postawili poprzeczkę naszym zawodnikom. W 12 minucie objęliśmy prowadzenie po strzale Mączyńskiego. Sześć minut później Szkoci wyrównali i od tego czasu zaczęli przeważać na boisku. W drugiej połowie po golu Stevena Naismitha (57 minuta) goście wyszli na prowadzenie. Końcówka jednak należała do Biało-Czerwonych. W 76 minucie Arkadiusz Milik pięknym strzałem pokonał Marshalla.

Arkadiusz Milik po zdobyciu gola dla Polski.

Polska - Szkocja 2-2 (1-1)

Bramki: 1-0 Mączyński (11.), 1-1 Maloney (18. z podania Anyi), 1-2 Naismith (57. z podania Morrisona), 2-2 Milik (77. z podania Jędrzejczyka).

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk - Kamil Grosicki (89. Michał Żyro), Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński, Waldemar Sobota (62. Sebastian Mila) - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Szkocja: David Marshall - Alan Hutton, Russell Martin, Gordon Greer, Steven Whittaker - Shaun Maloney, James Morrison, Scott Brown, Ikechi Anya - Steven Fletcher (72. Darren Fletcher), Steven Naismith (72. Chris Martin).

Sędziował: Alberto Undiano Mallenco z Hiszpanii.

Żółte kartki: Krychowiak (59. za faul) oraz Greer (87. za faul na Grosickim). Widzów: 55 197.

W pozostałych meczach naszej grupy Niemcy zremisowali z Irlandią 1:1 w Gelsenkirchen a Gruzja wygrała na wyjeździe z Gibraltarem 3:0. Mistrzom świata prowadzenie dał Toni Kroos w 71 minucie. Minutę przed końcem spotkania wyrównał John O'Shea. Zespół Joachima Loewa przeżywa wyraźny kryzys spowodowany głównie absencją wielu podstawowych graczy. W meczu z Irlandczykami dodatkowo nie zagrali André Schürrle i Christoph Kramer z powodu grypy żołądkowej.