Ratujmy Sienkiewkę Ratujmy Sienkiewkę
66
BLOG

Odpowiedzialność radnych za rozwój dróg i biznesu w Kielcach

Ratujmy Sienkiewkę Ratujmy Sienkiewkę Gospodarka Obserwuj notkę 0

(archiwum 22 grudnia 2009)

Na bardzo wartościowym kieleckim forum portalu internetowego Golden Line pan Filip Kułanowski w temacie "Sposób na korki w Kielcach" napisał:

 

"Rafał momentami podziwiam cię za to że chce ci się pisać o tym wszystkim co piszesz - pozostaje mi tylko stawiać "+" i czasami włączać się do dyskusji.

Tekst na temat korków - chyba większość kierowców się z nim zgodzi.

A tak z drugiej strony - czy radni i pracownicy ratusza żyją gdzieś indziej i nie widzą tego co my? Chciałbym żeby ktoś z MZD się wypowiedział na ten temat. Tylko bez gadania że nie ma pieniędzy, działek, nie możemy bla bla - tylko same pomysły - co bym zrobił gdybym miał "czarodziejską różdżkę"...."

 

Oto merytoryczny fragment mojej odpowiedzi do wpisu pana Filipa:

 

"Wróciłem do Kielc po prawie 11 latach i widzę, że poza zbyt drogim remontem ul. Sienkiewicza dzieje się niewiele. A to, co się dzieje wynika z zasady, że "trzeba coś robić, nieważne, czy mądrze".

Mamy pozytywne przykłady z innych miast - z województwa, z Polski i ze świata. Korzystajmy z nich, bo nikt, absolutnie nikt nie jest nieomylny. A skoro ktoś inny kiedyś już podjął pewne decyzje, które skutkowały rozwojem jego miasta, to sprawdźmy, czy można te same albo podobne pomysły wprowadzić w Kielcach. Ot, cała filozofia.

Wiele mówi się w Kielcach o pomocy najuboższym, o tym, że zmiany przepisów, czy budżetu miast anie mogą negatywnie wpływać na jakieś grupy społeczne, a w tym samym czasie uchwala się zupełnie inne prawo dla jednego przedsiębiorcy i zupełnie inne prawo dla drugiego przedsiębiorcy. Przykład?

Galeria Korona Kielce będzie miała przebudowaną Warszawską z pełną infrastrukturą drogową, a firmy z Sienkiewki nie mogą doprosić się o zmianę godzin dostaw towarów, czy otworzenie dla taksówek zachodniej części ulicy, by obroty nie zmalały im o kolejne kilkadziesiąt procent rocznie.

Nie jestem przeciwnikiem Galerii Korona, ani jakichkolwiek oznak przedsiębiorczości. Przeciwnie, jestem za Rozwojem Kielc. Ale prawo musi być uchwalane abstrakcyjnie. Wtedy każdy będzie miał takie same prawa i obowiązki i nie będzie dochodziło do sytuacji, że jeden przedsiębiorca ma przygotowywany plan zagospodarowania przestrzennego za miejskie pieniądze w 100% odpowiadający jego interesom, a inny przedsiębiorca takiego planu nie może się doprosić.

To tylko element większej całości powiązania rozwoju dróg w Kielcach i rozwoju prywatnej przedsiębiorczości."

Rafał Wolski

Bardzo zależy mi na rozwoju Kielc i województwa świętokrzyskiego. Uważam, że można to osiągnąć jedynie dzięki wsparciu małych i średnich firm. Od polityków oczekuję zrozumienia, że podstawą dobrobytu kielczan i mieszkańców naszego regionu jest promocja przedsiębiorczości. Symbolem tych pozytywnych działań może być dalsza budowa marki ulicy Sienkiewicza. Skorzystają na tym kieleccy kupcy, ich pracownicy, klienci, turyści i urzędnicy, którzy będą mogli pokazać, jak bardzo zależy im na naszej przyszłości.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka